Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Pijany wiózł pijanego

Pijany kaliszanin za kierownicą i równie pijany Litwin na miejscu pasażera – taki tandem podróżował motorowerem po ulicach miasta. Na Wrocławskiej kierowcę zatrzymał patrol drogówki. Okazało się, że również pojazd nie miał prawa wyjechać na drogę.

Do zdarzenia doszło 16 kwietnia po godz. 16.00. Mundurowi zauważyli motorower, którego pasażer podróżował bez kasku. – Podczas kontroli okazało się, że kierującym jednośladem był 54-letni mieszkaniec Kalisza, a pasażerem 21-letni obywatel Litwy. Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Badanie alkomatem wykazało u 54-letniego kierującego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażera. Okazało się, że 21-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo ustalono, że motorower nie miał aktualnych badań technicznych, a kierujący nie posiadł przy sobie polisy OC. - 54-letni kierowca jednośladu odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za szereg wykroczeń, których się dopuścił. Pasażer za niekorzystanie z hełmu ochronnego podczas jazdy – dodaje rzeczniczka kaliskiej policji.

MIK, fot. KMP Kalisz

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany