Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Pościg ulicami Chmielnika za pijanym kierowcą

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Na koniec porzucił samochód i dalej ruszył pieszo. 48-letni kaliszanin próbował zgubić policyjny pościg, bo kierował po pijanemu. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystko działo się w środę około godz. 10.00. Na ul. Borkowskiej mundurowi zauważyli mercedesa, którego tor jazdy wzbudził ich podejrzenia. – Poznali samochód, bo tego samego dnia przeprowadzali interwencję wobec jego właściciela. Auto stało pod sklepem, miało uszkodzoną szybę i istniało podejrzenia, że doszło do próby włamania – mówi mł. asp.  Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Gdy patrol dał kierowcy sygnał do zatrzymania się, 48-latek zaczął uciekać. Policjanci ścigali go ulicami: Borkowską, Szeroka i Kątną, gdzie mężczyzna porzucił samochód i próbował wbiec na posesje. Tam został zatrzymany.

Okazało się, że kaliszanin ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, będzie też odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli.

MIK, fot. arch.

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany