Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Aleksandra, Aleksy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Pracował w KLA zaledwie od miesiąca. Kierowca upijał się w trakcie kursu?

49-letni kierowca, który we wtorek prowadził autobus, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, pracował w Kaliskich Liniach Autobusowych od miesiąca, był na okresie próbnym. Mężczyzna został już dyscyplinarnie zwolniony, stracił prawo jazdy, a karę za przewożenie pasażerów na podwójnym gazie wymierzy mu sąd. Bardzo prawdopodobne, że kierowca pił alkohol w trakcie kursu.

49-latek pracował jako kierowca w Kaliskich Liniach Autobusowych od 6 marca tego roku. Był na okresie próbnym. We wtorek miał popołudniowy kurs „trójką”, zaczynał od 14:00. – Na pętlę przyjechał własnym samochodem. Kierowcy, którego zmieniał, do głowy nie przyszło, że 49-latek może być pijany. Mężczyzna nie wzbudzał żadnych podejrzeń, zachowywał się normalnie – mówi nam Piotr Bewziuk z Kaliskich Linii Autobusowych.

Z każdą godziną jazdy kierowca zachowywał się coraz bardziej niepokojąco. Około 17:30 49-latek pojechał złą trasą. Sytuację opisał nam czytelnik portalu faktykaliskie.pl. – Wsiadłem do autobusu linii nr 3 na ul. Częstochowskiej. „Trójka” jedzie ul. Babina, a kierowca pojechał na Majków – relacjonuje czytelnik. – Zresztą już po drodze dziwnie się zachowywał. Nie zatrzymywał się na przystankach i miał problem z zamknięciem drzwi.

Pasażer postanowił zwrócić kierowcy uwagę. Okazało się, że mężczyzna nie ma pojęcia, czym jedzie. – Zapytał mnie: „A czym ja k..a jadę?! Jedenastką? Dziewiętnastką? Powiedziałem mu, że trójką i że pomylił trasę. Wtedy zmienił kurs, ale ja już wiedziałem, że coś jest nie tak, choć nie czułem od niego woni alkoholu. Zadzwoniłem na policję i przez cały czas podawałem dyżurnemu, gdzie aktualnie się znajdujemy.

Radiowóz zatrzymał autobus na ul. Harcerskiej. Podejrzenia pasażera okazały się słuszne. 49-latek wysiadając z autobusu, zataczał się. – Mężczyzna wydmuchał 2,5 promila - potwierdza mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. Bardzo prawdopodobne zatem, że kierowca pił alkohol w trakcie jazdy. Nie wiadomo jednak czy przy jego fotelu albo w rzeczach osobistych znaleziono butelki po alkoholu.

Zgodnie z panującymi w KLA zasadami, kierowcy są badani alkomatem wyrywkowo rano, przed rozpoczęciem kursu. – Będziemy się zastanawiać czy nie zaostrzyć tych procedur – dodaje Piotr Bewziuk. Z kolei prezes Kaliskego Przedsiębiorstwa Transportowego rozważa proces cywilny przeciwko mężczyźnie o narażenie dobrego imienia KLA.

Dyrekcja spółki nie ukrywa, że jest bardzo zaskoczona zachowaniem byłego już pracownika. Mężczyzna był wcześniej kierowcą zawodowym, ale nie posiadał uprawnień na autobusy. Został przeszkolony przez Powiatowy Urząd Pracy i bardzo cieszył się z zatrudnienia u miejskiego przewoźnika. 49-latek ma trójkę dzieci. Z rozmowy z jego żoną wynika, że nie miał żadnych problemów z alkoholem. 

AG, fot. archiwum

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany