Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

„Przystawił jej nóż do gardła”. Napastnik ma bogatą kronikę kryminalną

To był wyjątkowo zuchwały i brutalny napad. Prokuratura zdradza szczegóły rozboju w sklepie przy ul. Łużyckiej w Kaliszu. Napastnik ścisnął sprzedawczynię za gardło, przyłożył jej nóż do krtani i zażądał pieniędzy. 22- latek został dość szybko złapany i jak się okazuje, jest bardzo dobrze znany policji. Od prokuratora usłyszał trzy kolejne zarzuty za wcześniejsze swoje czyny.

Do rozboju doszło w środę, 21 grudnia około godz. 17.50. Do sklepu mieszczącego się przy ulicy Łużyckiej w Kaliszu wszedł agresywny mężczyzna i sterroryzował sprzedawczynię. - Sprawca przytrzymując szyję pokrzywdzonej, przyłożył jej do gardła nóż i zażądał wydania pieniędzy. Otworzył kasę fiskalną i zabrał z niej 615 zł.  – mówi portalowi faktykaliskie.pl Maciej Meler,rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Policja zdecydowała się upublicznić wizerunek sprawcy, który został utrwalony na monitoringu sklepowym. Sprawca czuł się na tyle bezkarny, że nie zasłonił swojej twarzy. To go zgubiło. M.in. właśnie dzięki informacji w mediach o poszukiwanym, udało się po dwóch tygodniach ustalić jego dane i miejsce pobytu. 22- latek został zatrzymany 2 stycznia. Jest aresztowany na 2 miesiące. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu za to kara nawet do 15 lat więzienia.

Okazuje się, że młody kaliszanin odpowie też za trzy kradzieże, których dokonał między lipcem a grudniem 2016 w Kaliszu. Od dawna był poszukiwany przez policję.

MS, fot. archiwum

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany