Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

„Przyznał się i okazał skruchę”. Jest akt oskarżeni w sprawie śmiertelnego wypadku w Stawiszynie

Do 8 lat więzienia grozi 41-letniemu kierowcy ciężarówki, który w lutym tego roku na krajowej „25” doprowadził do zderzenia z volkswagenem. W wypadku zginął starszy mężczyzna. Podczas śledztwa sprawca podkreślał, jak bardzo żałuje swojego czynu.

To nieuwaga kierowcy ciężarowej Scanii, mieszkańca powiatu kaliskiego, doprowadziła do tragedii. Doszło do niej w Stawiszynie, przy zjeździe na Stary Kiączyn. - W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych prokurator ustalił, że oskarżony, kierując w dniu 7 lutego 2017 r. samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania, nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa” , w wyniku czego wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W wyniku zderzenia samochodów ciężko ranny został 81-letni kierowca osobówki, którego przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także zona mężczyzny. Niestety, poszkodowany zmarł. Jak ustalił prokurator obaj kierujący byli trzeźwi.
- Przesłuchany w charakterze podejrzanego kierujący pojazdem ciężarowym przyznał się do zarzucanego mu czynu, okazując skruchę i wskazując, że poczuwa się do pełnej odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie. Mężczyzna nie był dotychczas karany – dodaje Maciej Meler.
Przestępstwo spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Więcej zdjęć z tego zdarzenia można znaleźć tutaj.

MIK, fot. arch.  

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany