Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Publikacja wizerunku pomogła! Sprawca napadu w Dobrzycy zatrzymany WIDEO

W ręce mundurowych wpadł 48-letni mężczyzna, poszukiwany listem gończym w związku z napadem na stację paliw w Dobrzycy w powiecie pleszewskim. Dwa dni temu policja zdecydowała się opublikować wizerunek sprawcy. Przestępcę, dzięki informacjom napływającym z całego kraju, udało się zatrzymać dzisiejszej nocy w Wielkopolsce.

Był poszukiwany od ponad dwóch miesięcy. Mógł być uzbrojony i niebezpieczny – ostrzegała policja. W poniedziałek, 4 września funkcjonariusze z Dolnego Śląska opublikowali w mediach rysopis poszukiwanego oraz zdjęcia przedstawiające kilka możliwych wariantów jego wyglądu. - Publikacje medialne spotkały się szerokim oddźwiękiem. Do policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana – informuje asp. szt. Paweł Petrykowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Mężczyznę ścigała wrocławska prokuratura, bo to na jej terenie rozegrały się dramatyczne wydarzenia, które wzięły swój początek w Dobrzycy w powiecie pleszewskim. W nocy 21 czerwca dwóch mężczyzn obrabowało tamtejszą stację paliw. Uciekając przed policją, dotarli do Milicza w województwie dolnośląskim, gdzie porzucili skradzione wcześniej auto i dalej usiłowali zbiec pieszo. Doszło do wymiany ognia między policjantami a bandytami, w której ranny został funkcjonariusz, a jeden ze sprawców zginął. Drugiego, 48-latka poszukiwało 400 mundurowych i policyjny śmigłowiec, jednak bezskutecznie. Aż do dzisiejszej nocy. - Mężczyzna został zatrzymany 6 września około godz. 2.30, na prywatnej posesji w Wielkopolsce. Był kompletnie zaskoczony. Zatrzymanie zrealizowali policjanci z powiatu kolskiego wspierani przez poznańskich antyterrorystów i „Łowców Głów”. Teraz po zatrzymaniu mężczyzna będzie przewieziony do Wrocławia – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski. Tam 48-latek osadzony zostanie w areszcie.


MIK, wideo: policja

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany