Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

Ukradli papierosy, grozili sprzedawcy. Przestępcy zatrzymani dzięki szybkiej reakcji świadków

Zaledwie kilkadziesiąt minut zajęło policjantom zatrzymanie mężczyzn, którzy wtargnęli do kiosku w śródmieściu, ukradli papierosy i grozili sprzedawcy. Wszystko dzięki błyskawicznej reakcji świadków. Dwóch przestępów ujęto jeszcze na miejscu, trzeciego, który uciekł niedługo potem.

Wszystko działo się 4 sierpnia br. w samym centrum miasta. Około godziny 7.30 do jednego z kiosków wtargnęło trzech mężczyzn. Z półek zabrali papierosy, a gdy sprzedawca usiłował ich powstrzymać, zaczęli mu grozić. - Dyżurnego komendy o całej sytuacji powiadomili świadkowie zdarzenia, których zaniepokoiła obecność agresywnych intruzów w punkcie handlowym. Kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego byli już na miejscu – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - W wyniku szybko podjętej interwencji jeszcze na miejscu zatrzymano dwóch podejrzanych w wieku 28 i 26 lat. Trzeci z napastników, 27-letni kaliszanin zdołał uciec, ale kilkadziesiąt minut później został ujęty przez policyjnych wywiadowców u zbiegu ulic Harcerskiej i Dobrzeckiej.

Mężczyźni byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut próby dokonania kradzieży rozbójniczej. Grozi za to kara do 5 lat więzienia. Sprawcy dopuścili się jednak przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego za kratki mogą trafić nawet na 7,5 roku.

 Policja podkreśla obywatelską postawę świadków. - To kolejny przykład braku akceptacji mieszkańców na przypadki łamania prawa. Postawa którą zaprezentowali świadkowie tego zdarzenia, zasługuje na uznanie i powinna stanowić wzór dla wszystkich. Zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku było możliwe dzięki ich czujności i prawidłowej reakcji – dodaje oficer prasowy jednostki.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany