Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Uwaga na fałszywą wolontariuszkę WOŚP!

Puka do drzwi kaliszan i twierdzi, że zbiera pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu ostrzega przed fałszywą wolontariuszką, która próbuje naciągnąć starsze osoby. Niewykluczone, że podobnych sytuacji będzie teraz więcej.

OSRiR, który jest organizatorem 25. finału WOŚP wie na razie o jednej oszustce. – To kobieta, ma około 30 lat i długie ciemne włosy – mówi portalowi faktykaliskie.pl Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR w Kaliszu. – Puka do drzwi starszych osób i twierdzi, że jest wolontariuszką Orkiestry. Zbiera na ten cel pieniądze.

Organizatorzy przypominają: wolontariusze zbiórkę prowadzić będą wyłącznie 15 stycznia 2017 r., wyłącznie na ulicach miast, miasteczek i wsi. Nie wolno im kwestować, chodząc po domach. Każdy wolontariusz wyposażony jest w identyfikator zbiórki publicznej 25. finału WOŚP i puszkę kwestarską opisaną numerem z identyfikatora. Wszystkie odstępstwa od wymienionych wyżej zasad powinni wzbudzić naszą czujność. – Sprawę fałszywej wolontariuszki zgłosiłem już na policję, ale nie wykluczam, że takich przypadków może być teraz więcej – dodaje Mirosław Przybyła.  

O każdej takiej wizycie należy niezwłocznie powiadomić policję.

MIK, fot. arch.

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany