Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Kryminalne

Uwaga na fałszywych pracowników spółdzielni! Staruszek stracił oszczędności

92-letni mieszkaniec Kalisza padł ofiarą oszustów. Staruszek ufnie wpuścił jednego z nich, wierząc, że to pracownik spółdzielni mieszkaniowej.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia. Około godz. 13.00 do mieszkańca ul. Młynarskiej zapukał rzekomy pracownik spółdzielni. Twierdził, że musi sprawdzić instalację wodną. - Niczego nie podejrzewając, 92-letni kaliszanin wpuścił nieznajomego do mieszkania. Po krótkiej rozmowie fałszywy pracownik spółdzielni mieszkaniowej poprosił seniora o pomoc przy sprawdzeniu ciśnienia wody w instalacji – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Ten moment wykorzystał wspólnik mężczyzny, przeszukał pomieszczenia i ukradł znajdujące się w jednym z nich pieniądze.

Dopiero po wyjściu nieznajomego starszy mężczyzna zorientowała się, że padł ofiarą przestępców. Sprawy skradli mu wszystkie oszczędności, w sumie kilka tysięcy złotych.

Nad sprawą pracują funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policja przypomina seniorom, aby nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych.


Seniorze:

zanim wpuścisz kogoś do domu - spójrz przez wizjer i zapytaj kto i po co przyszedł;

jeśli przed drzwiami stoi przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy wodociągów, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Ciebie kierowany; jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok;

jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu; najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny;

nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów; każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty;

i jeszcze jedna bardzo ważna rada – nie przechowujmy kosztowności, w szczególności pieniędzy w szafie pod bielizną, kredensach czy barkach. Przestępcy bardzo dobrze znają te skrytki.

MIK, fot. pixabay.com

Banner srodek P

3 kolumny P

Kategorie -zakładki

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany