Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Winna znęcania się nad zwierzętami. Właścicielka pseudohodowli z Aleksandrii skazana

Przez 10 lat nie będzie mogła zajmować się zwierzętami – taki wyrok usłyszała Anna M., która prowadziła hodowlę psów w Aleksandrii. Rok temu zwierzęta zostały kobiecie zabrane, bo okazało się, że są przetrzymywane w małych klatkach, brodzą we własnych odchodach i krwi, są wychudzone i schorowane. Kobieta tłumaczyła, że była chora, stąd "chwilowe zaniedbania". Sąd tych wyjaśnień nie uznał.

Materiał zebrany w czasie dochodzenia – zdjęcia, zeznania świadków i opinie biegłych – pozwolił na stwierdzenie, że 42-latka przynajmniej przez pół roku, od listopada 2016 do marca 2017 roku, nie zapewniła zwierzętom odpowiedniej opieki. Ponad 100 czworonogów hodowanych na sprzedaż, żyło w fatalnych warunkach. A brak odpowiedniej opieki był świadomy. – Z zeznań świadków, którzy wskazywali, jakie te psy miały obrażenia, odparzenia, krwawienia, były zagłodzone wynika, że cierpiały, a potwierdziła to przed sądem biegła – wyjaśniała sędzia Joanna Urbańska – Czarnasiak. – Nawet pomijając kwestie estetyczne czyli dredy z posklejanej sierści i ich wygląd, można wnioskować, że pobyt w hodowli sprawiał zwierzętom ból i zagrażał ich zdrowiu.

Taki widok zastali w hodowli Any M. kaliscy animalsi

Właśnie za to Anna M. usłyszała wyrok: 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - Sąd orzeka także wobec Anny M. zakaz posiadania zwierząt na okres 10 lat i zakaz prowadzenia działalności polegającej na hodowli zwierząt na ten sam okres – brzmiał wyrok.  

Według stowarzyszenia Help Animals, które na podstawie anonimowej informacji, powiadomiło policję o warunkach, w jakich żyją czworonogi fakt, że kobieta nie będzie mogła się zajmować zwierzętami jest najważniejszy. Stowarzyszenie było oskarżycielem posiłkowym. – Wnioskowaliśmy o rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, ale jesteśmy usatysfakcjonowani – dodał po wyjściu z sali sądowej Sylwester Piechowiak z Help Animals. - 10-letni zakaz posiania zwierząt i prowadzenia działalności gospodarczej ze zwierzętami to jest maksymalny okres, na jaki sąd mógł wydać zakaz.

Psy żyły w strasznych warunkach

Anna M. musi także wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz kaliskiego schroniska oraz 2 tysiące złotych na konto Stowarzyszenia Help Animals. Kobieta tłumaczyła przed sądem, że zaniedbanie to chwilowy problem spowodowany jej przedłużającą się chorobą. Jednak według dokumentów w tym okresie była tylko raz u lekarza, dlatego według sądu jej działanie było świadome.

42-latki nie było na ogłoszeniu wyroku. Zabrane jej psy zostaną w schronisku pod Łodzią.

AW, zdjęcia autor, arch. Help Animals

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany