Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Feliks,

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Wójt zadośćuczynił - małżonkowie nie mają już pretensji o ślub udzielany pod wpływem alkoholu

Młodzi małżonkowie, którym ślubu udzielił pijany wójt Żelazkowa doszli do ugody z Sylwiuszem Jakubowskim. W poniedziałek miała ruszyć kolejna rozprawa przed Sądem Rejonowym, ale pełnomocnik Emilii i Mateusza poinformował o porozumieniu między stronami.

Porozumienie zawarto w ubiegłym tygodniu. W piątek odpowiednie dokumenty wpłynęły do kaliskiego sądu, przed którym miała toczyć się sprawa o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, którym jako wójt i kierownik USC jest Sylwiusz Jakubowski. - Pokrzywdzeni złożyli wniosek o umorzenie postępowania, składając oświadczenie, że doszło do pojednania z oskarżonym, który zadośćuczynił wyrządzonej im krzywdzie – informuje Elżbieta Kwaśniewska, prezes Sądu Rejonowego w Kaliszu. -  Wniosek, który został złożony przez pokrzywdzonych zawiera o oświadczenie, że doszło do pojednania z oskarżonym i informację, że zadośćuczynił wyrządzonej im krzywdzie bez podania sposobu tego zadośćuczynienia.

Sąd uwzględnił porozumienie i umorzył postępowanie. Podobnie było w ubiegłym roku. We wrześniu strony – młodzi małżonkowie, którym bełkoczący, mylący imiona i niemogący znaleźć obrączek Sylwiusz Jakubowski udzielał ślubu, jego obrońca i prokurator - stanęły przed sądem, licząc na rozpoczęcie rozprawy. Pokrzywdzeni uważali, że ponad 2 promile alkoholu we krwi to wystarczająco dużo, by wójt był sądzony. Jego obrońca udowadniał, że małżeństwo jest ważne, dlatego nie ma mowy o niedopełnieniu obowiązków przez jego klienta. Podobnie uznał sąd i umorzył postępowanie. Emilia i Mateusz już wtedy zapowiedzieli, że odwołają się od tej decyzji.

Poniedziałkowa rozprawa była efektem tego odwołana. Jednak zanim ponownie stanęli przed obliczem Temidy porozumieli się z urzędnikiem. Zgodnie z kodeksem karnym Sylwiuszowi Jakubowskiemu groziło do 3 lat pozbawienia wolności i gdyby usłyszał prawomocny wyrok, byłoby to równoznaczne z utratą stanowiska wójta.

Całe zdarzenie miało miejsce w listopadzie 2015 roku. Szok przeżyli nie tylko narzeczeni, którzy zobaczyli, że mający udzielić im ślubu wójt zatacza się, bełkocze i myli ich imiona, a do tego zapomniał obrączek. Równie zdziwieni byli goście, do tego stopnia, że jeden z zaproszonych na uroczystość weselników zawiadomił policję. Wójt odmówił badania alkomatem, dlatego trafił do szpitala i tam przeprowadzono badania. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu we krwi. Sprawą zajęła się prokuratura, która teraz ma możliwość odwołania się od dzisiejszej decyzji sądu.

AW, zdjęcie arch.   

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Doradca Klienta

09.11.17
<p>Lider na rynku finansowym, poszukuje kandydatów na nowe stanowisko: Doradca Klienta...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany