Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Miła, Dobiegniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Wójt zadośćuczynił - małżonkowie nie mają już pretensji o ślub udzielany pod wpływem alkoholu

Młodzi małżonkowie, którym ślubu udzielił pijany wójt Żelazkowa doszli do ugody z Sylwiuszem Jakubowskim. W poniedziałek miała ruszyć kolejna rozprawa przed Sądem Rejonowym, ale pełnomocnik Emilii i Mateusza poinformował o porozumieniu między stronami.

Porozumienie zawarto w ubiegłym tygodniu. W piątek odpowiednie dokumenty wpłynęły do kaliskiego sądu, przed którym miała toczyć się sprawa o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, którym jako wójt i kierownik USC jest Sylwiusz Jakubowski. - Pokrzywdzeni złożyli wniosek o umorzenie postępowania, składając oświadczenie, że doszło do pojednania z oskarżonym, który zadośćuczynił wyrządzonej im krzywdzie – informuje Elżbieta Kwaśniewska, prezes Sądu Rejonowego w Kaliszu. -  Wniosek, który został złożony przez pokrzywdzonych zawiera o oświadczenie, że doszło do pojednania z oskarżonym i informację, że zadośćuczynił wyrządzonej im krzywdzie bez podania sposobu tego zadośćuczynienia.

Sąd uwzględnił porozumienie i umorzył postępowanie. Podobnie było w ubiegłym roku. We wrześniu strony – młodzi małżonkowie, którym bełkoczący, mylący imiona i niemogący znaleźć obrączek Sylwiusz Jakubowski udzielał ślubu, jego obrońca i prokurator - stanęły przed sądem, licząc na rozpoczęcie rozprawy. Pokrzywdzeni uważali, że ponad 2 promile alkoholu we krwi to wystarczająco dużo, by wójt był sądzony. Jego obrońca udowadniał, że małżeństwo jest ważne, dlatego nie ma mowy o niedopełnieniu obowiązków przez jego klienta. Podobnie uznał sąd i umorzył postępowanie. Emilia i Mateusz już wtedy zapowiedzieli, że odwołają się od tej decyzji.

Poniedziałkowa rozprawa była efektem tego odwołana. Jednak zanim ponownie stanęli przed obliczem Temidy porozumieli się z urzędnikiem. Zgodnie z kodeksem karnym Sylwiuszowi Jakubowskiemu groziło do 3 lat pozbawienia wolności i gdyby usłyszał prawomocny wyrok, byłoby to równoznaczne z utratą stanowiska wójta.

Całe zdarzenie miało miejsce w listopadzie 2015 roku. Szok przeżyli nie tylko narzeczeni, którzy zobaczyli, że mający udzielić im ślubu wójt zatacza się, bełkocze i myli ich imiona, a do tego zapomniał obrączek. Równie zdziwieni byli goście, do tego stopnia, że jeden z zaproszonych na uroczystość weselników zawiadomił policję. Wójt odmówił badania alkomatem, dlatego trafił do szpitala i tam przeprowadzono badania. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu we krwi. Sprawą zajęła się prokuratura, która teraz ma możliwość odwołania się od dzisiejszej decyzji sądu.

AW, zdjęcie arch.   

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

13.01.18
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

Domy na Osiedlu Celtyckim

19.01.18
Osiedle Celtyckie to pierwsza realizowana w ten sposób enklawa nowoczesnej zabudowy jednorodzinnej...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Opieka nad zwierzetami domowymi Kalisz

20.01.18
Witam oferuje opiekę nad zwierzakiem domowym(każdym domowym pies,kot,świnka morska itd ) na czas...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany