Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Kryminalne

Zmarł po obcięciu genitaliów. Tajemnicza śmierć nadal nierozwikłana, policja prosi o pomoc

Od tego makabrycznego zdarzenia minęły już dwa miesiące, a nadal nie wiadomo, jak doszło do śmierci 57-letniego mieszkańca Wronowa w powiecie pleszewskim. Mężczyzna został okrutnie okaleczony, co doprowadziło do jego zgonu. Policja opublikowała apel, w którym zwraca się o przekazywania informacji związanych z tą tajemniczą sprawą.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 października ub.r. w gminie Gizałki w powiecie pleszewskim. Makabrycznego odkrycia dokonał brat mężczyzny, który rano znalazł leżące na podwórzu zwłoki pozbawione genitaliów. Sekcja wykazała, że właśnie okaleczenie ciała było przyczyną śmierci mieszkańca Wronowa. Śledztwo w tej sprawie toczy się na podstawie artykułu 156 Kodeksu karnego, który mówi, że: „Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Policja postanowiła poprosić o pomoc

Już kilka dni po zdarzeniu sprawę od pleszewskich policjantów przejęła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, co oznacza, że traktowana jest ona szczególnie. Od tego czasu prokuratura nie ujawnia żadnych szczegółów. Wygląda na to, że śledczy niewiele mają, bo 5 grudnia na stronie poznańskiej policji pojawił się apel o pomoc w rozwikłaniu zagadki. „Policjanci proszą wszystkich ewentualnych świadków tego zdarzenia lub inne osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tej sprawy o kontakt pod numerem telefonu 061 8413050 czynny w godzinach 7.30 -15.30 lub 997 czynny całą dobę” – czytamy w komunikacie. Wkrótce po wszczęciu śledztwa zatrzymane zostały trzy osoby, w tym małżeństwo – sąsiedzi zmarłego mężczyzny, jednak wszyscy wyszli na wolność, nie usłyszawszy zarzutów.

Co wydarzyło się we Wronowie ?

Pierwsze nieoficjalne informacje lokalnych mediów były szokujące. Wynikało z nich, że ofiara została pozbawiona genitaliów w sposób bardzo profesjonalny. Źródła policyjne twierdziły, że domniemany sprawca miał odznaczać się wyjątkową fachowością, co może wskazywać na osobę mającą do czynienia np. z medycyną lub oprawą zwierzyny. Pojawia się jednak inna wersja - o nieszczęśliwym wypadku. Sęk w tym, że genitaliów prawdopodobnie nie znaleziono.

57-latek  był samotnym mężczyzną, mieszkał z 90-letnią matką. Tragicznej nocy kobieta była w domu.

MIK, fot. arch. gizalki24.pl

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany