Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 lipiec 2017 Godzina:
imieniny: Walentyna, Krzysztof

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Aktualności

Kto pokieruje galerią Tarasina?

Prezydent Miasta Kalisza ogłosił ogólnopolski konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Poprzednia dyrektor zrezygnowała ze stanowiska, podnosząc, iż samorząd nie ma pomysłu na rozwój placówki.   

Miasto chce rozstrzygnąć konkurs przed upływem pierwszego kwartału 2016 r., tak by nowy szef objął obowiązki od początku kwietnia. W skład Komisji Konkursowej wejdą trzej przedstawiciele Miasta oraz po dwie osoby reprezentujące Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, załogę Galerii oraz Związek Polskich Artystów Plastyków.

Dotychczasowa dyrektor Małgorzata Kazimierczak, związana z galerią od 2014 roku, postanowiła zrezygnować ze stanowiska. Według Miasta, w skierowanym do prezydenta wniosku uzasadniła swoją decyzję względami zawodowymi. Tymczasem w rozmowie z portalem faktykaliskie.pl podniosła brak pomysłu samorządowców na rozwój placówki. - Wciąż kaliska galeria jest galerią o najmniejszej powierzchni w Polsce (78 m2), najniższym budżecie (w 2016 r. 418 tys.) i najmniejszym zespole (4.9 etatu). To nie wystarczy, aby w XXI w. pokazywać kaliszanom sztukę na najwyższym poziomie – powiedziała nam na początku stycznia. Półtora roku temu Małgorzata Kazimierczak wystartowała  w konkursie sądząc, iż w niedalekiej przyszłości pokieruje nowoczesną placówką kulturalną. Władze poprzedniej kadencji planowały przeniesienie galerii do wyremontowanych pomieszczeń dworca PKP. Po wyborach nowi samorządowcy zrezygnowali z tego pomysłu i nie wskazali innej lokalizacji.

MIK, fot. arch. 

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Zakladki na podstrony

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany