sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Miliony z Unii dla kaliskich przedsiębiorstw

Dziesiątki milionów złotych pozyskali z dotacji unijnych w latach 2007-2013 kaliscy przedsiębiorcy. Najprężniej działających na tym gruncie nagrodził w czwartek prezydent Kalisza Janusz Pęcherz. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w ramach  konferencji „Inwestuj lokalnie, działaj globalnie”.

Debatę, która poprzedziła uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień liderom w pozyskiwaniu funduszy unijnych eksperci podsumowali krótko: To, na co pieniądze otrzymuje firma związane jest przede wszystkim z pomysłem na jej rozwój. W ten rozwój zainwestowała między innymi firma Vac Aero, której na 6 różnych projektów udało się uzyskać 10 milionów złotych. - Zainwestowaliśmy głównie w zakup innowacyjnych urządzeń, tworzenie linii produkcyjnych i wybudowaliśmy nasz zakład w Rzeszowie - Michael Miasek, prezes firmy Michael J. Miasek. Z kolei CX 80 w ciągu 6 lat pozyskała kilkanaście milionów złotych. - Dzięki funduszom unijnym stworzyliśmy kilka produktów o unikalnej jakości, które pozwoliły nam bardzo wzmocnić naszą pozycję nie tylko na rynku krajowym, ale również europejskim – przyznaje Dariusz Nadera, prezes CX 80 Polska.

Ze środków unijnych na lata 2007-2013, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, 14 firm z Kalisza w ciągu 6 lat pozyskało po kilka lub kilkanaście milionów złotych, a ponad 60 zyskało „grube” tysiące. Najbardziej przedsiębiorcze prezydent Kalisza nagrodził w czwartek w ratuszu, podczas konferencji „Inwestuj lokalnie, działaj globalnie wykorzystując fundusze unijne”, w której wzięły udział także firmy, które z dotacji do tej pory nie skorzystały. - Zdobywanie środków nie jest proste, ale możliwe, co potwierdzają kaliscy przedsiębiorcy. Podczas konferencji te firmy dzieliły się tymi doświadczeniami, ale także mówiły co zrobić, żeby te doświadczenia wykorzystać w nowej perspektywie, w której jest jeszcze więcej środków na innowacyjną gospodarkę – mówi Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza.

Cykl debat i konferencji, w którym uczestniczyli zarówno ci bardziej, jak i mniej doświadczeni przedsiębiorcy odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Ewelina Samulak, fot. autor

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz