Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wiktoria, Bernardyn

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Motoserce już w najbliższy weekend

Przewozy pojazdami militarnymi, strzelanie z replik karabinów ASG, ścianka wspinaczkowa, mnóstwo zabaw dla dzieci, strefa muzyczna i pokaz sztucznych ogni – motocykliści z klubu Iskra MC Poland już w ten weekend zapraszają wszystkich do udziału w imprezie charytatywnej, która odbędzie w Nowych Skalmierzycach. Głównym celem imprezy jest zebranie jak największej ilości krwi.   

„Motoserce” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi, organizowana przez motocyklistów. Po raz kolejny do wielkiego charytatywnego festynu, który odbędzie się 18 kwietnia w Nowych Skalmierzycach przygotowują się także motocykliści z Kalisza i okolic. Organizatorzy zaręczają, że na uczestników imprezy czekać będzie mnóstwo atrakcji i konkursów. - W trakcie imprezy będzie cały czas czynna i operowana ścianka wspinaczkowa, będą pokazy baniek mydlanych, animacje dla dzieci, dmuchany zamek i zjeżdżalnia – mówi  Łukasz Rosiński, członek klubu Iskra MC Poland.  

Oprócz tego parada motocyklowa, koncerty kapel rockowych, pokaz tańca w ogniu, a o 22.00 pokaz sztucznych ogni. Podczas tej imprezy będzie można się zarówno pobawić, jak i pomóc, oddając krew.  - Krew jest potrzebna wszystkim i na festyn zapraszamy nie tylko motocyklistów, ale wszystkich - okolicznych mieszkańców, kaliszan, dzieci i młodzież, oczywiście motocyklistów też, tych zrzeszonych i niezrzeszonych – zachęca Krzysztof Łuczak, członek klubu Iskra MC Poland.

Pobór krwi zaczyna się o godzinie 13.00 w hali stadionu miejskiego w Nowych Skalmierzycach. Festyn odbędzie się zaledwie kilka kroków od hali, częściowo na terenie boiska i częściowo na terenie klubu, który sąsiaduje z boiskiem. Wstęp jest wolny, a oddawanie krwi dobrowolne. Festyn odbędzie się w sobotę, ale motocykliści zapraszają do siebie już dzień wcześniej na uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego.

Ewelina Samulak, fot. organizator

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany