Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Najstarsza kaliszanka ma 110 lat!

Setne urodziny świętowała w miniony wtorek Helena Szala z Kalisza. Jubilatka jest jedną z 4 osób, które w tym roku przekroczą lub już przekroczyły setkę, ale nie najstarszą; 9 mieszkańców naszego miasta ma już ponad 100 lat, a najstarsza kaliszanka będzie obchodzić 110. urodziny!  

Helena Szala jest drugą w tym roku osobą, która przekroczyła tę magiczną granicę wieku. Urodziła się 18 maja 1915 roku. Od kilkudziesięciu lat mieszka w Kaliszu, gdzie wychowała troje dzieci.

Helena Szala skończyła w poniedziałek 100 lat

W poniedziałek w hotelu Calisia z jubilatką świętowały wspólnie jej dzieci, wnuki i prawnuki. Tradycyjnie życzenia złożył 100-latce prezydent Kalisza w towarzystwie zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Był urodzinowy tort, lampka szampana oraz gromkie „200 lat! Podobną uroczystość obchodzić będzie już w czerwcu jeszcze dwoje innych kaliszan.

Jubilatka świętowała w gronie najbliższych

Ale to nie wszystko, bo mieszkańcy naszego miasta są długowieczni. Osób mających już ponad 100 lat mamy jeszcze 9. – Jedna z nich urodziła się w 1912 roku, dwie w 1913, a 5 w 1914 r. Najstarsza kaliszanka skończy w październiku 110 lat – mówi portalowi faktykaliskie.pl Ewa Korach, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaliszu. - Sprawdziliśmy, że jest to jedna z 3 najstarszych osób w Polsce. Chcemy uczcić jej urodziny w wyjątkowy sposób.

Według danych z 19 maja br. w przyszłym roku kolejnych 9 osób ukończy setny rok życia.

MIK, fot. Anna Błaszczyk

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany