Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Andżelika Możdżanowska opuściła klub PSL

Andżelika Możdżanowska odeszła z klubu poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posłanka z Kępna nie komentuje swojej decyzji. W tej kadencji była wiceprzewodniczącą klubu, a z ramienia PSL zasiadała w komisji Amber Gold.

Sama posłanka nie chce komentować swojej decyzji. Odejście z klubu parlamentarnego PSL ogłosiła w środę. Tego samego dnia w mediach społecznościowych, na profilach ugrupowania oraz jego prezesa, ukazały się podziękowania za dotychczasową pracę.

Andżelika Możdżanowska w Parlamencie pojawiła się w 20111 roku. Wtedy w okręgu nr 95 zdobyła mandat senatora. Startowała z listy PSL – była jednym z dwóch przedstawicieli tej partii w Senacie. Cztery lata później była kandydatką ludowców do Sejmu. Została też osobą odpowiedzialną za kampanię wyborczą. W 2015 roku zdobyła  6212 głosów. Razem z nią z Wielkopolski z listy PSL do Sejmu wszedł Krzysztof Paszyk. Od ubiegłego roku, jako przedstawicielka klubu parlamentarnego PSL, zasiadała w komisji badającej kulisy afery Amber Gold. Jeszcze w tym tygodniu będzie wiadomo, kto ją zastąpi na tym stanowisku. Odejście Możdżanowskiej sprawia, że ludowcy w tym momencie mają 15 członków, a to minimum, by tworzyć klub parlamentarny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Andżelika Możdżanowska w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegać się o fotel burmistrza Kępna, którego pochodzi. Odejście to szukanie poparcia dla swej kandydatury w silniejszym sojuszniku niż partia, w której zaczęła przygodę z polityką.

Red, zdjęcie arch. 

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany