Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Chcesz zostać radnym, burmistrzem, prezydentem? Kukiz’15 szuka kandydatów przez internet

Takiego rozwiązania w naborze na listy wyborcze jeszcze nie było. Ruch Kukiz’15 otwiera się na wszystkich, którzy chcieliby zostać radnymi, burmistrzami, a nawet prezydentami miasta. Wystarczy zgłosić się poprzez portal samorzadyzkukizem.pl i pozytywnie przejść weryfikację. Kryterium jest tylko jedno: uczciwość.

Za ponad rok, w listopadzie 2018 roku ponownie zdecydujemy: kto zostanie radnym naszego miasta, kto prezydentem czy burmistrzem. Czy pojawią się nowe twarze czy ponownie zaufamy tym już znanym. Ruch Kukiz’15 stawia na kompletną nowość i z hasłem „Oddajmy samorządy obywatelom” promują swój pionierski projekt. - Cel to odpolitycznienie samorządów, kolejny to otwarcie samorządów dla wszystkich chętnych – przedstawia Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz’15.

Nie szukamy osób, które idą do samorządu tylko po to, żeby gdzieś zaczepić się na jakiś stołek

A otwarcie to odbywa się za pomocą internetu. Wystarczy wejść na stronę samorzadyzkukizem.pl i zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych jako radny rady miasta, gminy, sejmiku czy rady powiatu. Można oczywiście zgłosić się jako kandydata na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.  Należy wybrać czy chcemy wystartować z Komitetu Kukiz’15, z własnym komitetem, ale z poparciem Komitetu Kukiz’15 czy z innego komitetu ze wsparciem Komitetu Kukiz’15. Następnie trzeba wypełnić krótką ankietę. - Kryterium wstępne wyjdzie w praktyce: to będzie uczciwość. Tylko takie osoby Kukiz’15 zaprasza do startu w wyborach samorządowych – zaznacza Jerzy Kozłowski. Dlatego każda zgłoszona osoba będzie weryfikowana: głównie pod kątem prawdziwości podanych w ankiecie danych. Jak podkreślają działacze ruchu, Kukiz’15 jest otwarty na każdego chętnego, który w merytoryczny sposób chce pracować dla swojej społeczności i nie upatruje w tej działalności głównego źródła utrzymania. - My nie poszukujemy osób, które w tym momencie, mówiąc kolokwialnie, szukają pracy. Nie szukamy osób, które idą do samorządu tylko po to, żeby gdzieś zaczepić się na jakiś stołek – dodaje Wojciech Jóźwiak z ruchu Kukiz’15.

Przed wybranymi przez Komisję Weryfikacyjną osobami zostaną postawione zadania związane z pracą dla samorządu. Przyszli kandydaci przejdą również szkolenia. Ocena zgłoszonych osób zacznie się od września, a zakończy pod koniec roku. Wówczas poznamy także kandydata Kukiz’15 na prezydenta Kalisza. I niewykluczone, że będzie to jedna z osób, która zarejestruje się na platformie samorzadyzkukizem.pl

AG, fot. autor

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany