Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Lea, Kasjan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Chcesz zostać radnym, burmistrzem, prezydentem? Kukiz’15 szuka kandydatów przez internet

Takiego rozwiązania w naborze na listy wyborcze jeszcze nie było. Ruch Kukiz’15 otwiera się na wszystkich, którzy chcieliby zostać radnymi, burmistrzami, a nawet prezydentami miasta. Wystarczy zgłosić się poprzez portal samorzadyzkukizem.pl i pozytywnie przejść weryfikację. Kryterium jest tylko jedno: uczciwość.

Za ponad rok, w listopadzie 2018 roku ponownie zdecydujemy: kto zostanie radnym naszego miasta, kto prezydentem czy burmistrzem. Czy pojawią się nowe twarze czy ponownie zaufamy tym już znanym. Ruch Kukiz’15 stawia na kompletną nowość i z hasłem „Oddajmy samorządy obywatelom” promują swój pionierski projekt. - Cel to odpolitycznienie samorządów, kolejny to otwarcie samorządów dla wszystkich chętnych – przedstawia Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz’15.

Nie szukamy osób, które idą do samorządu tylko po to, żeby gdzieś zaczepić się na jakiś stołek

A otwarcie to odbywa się za pomocą internetu. Wystarczy wejść na stronę samorzadyzkukizem.pl i zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych jako radny rady miasta, gminy, sejmiku czy rady powiatu. Można oczywiście zgłosić się jako kandydata na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.  Należy wybrać czy chcemy wystartować z Komitetu Kukiz’15, z własnym komitetem, ale z poparciem Komitetu Kukiz’15 czy z innego komitetu ze wsparciem Komitetu Kukiz’15. Następnie trzeba wypełnić krótką ankietę. - Kryterium wstępne wyjdzie w praktyce: to będzie uczciwość. Tylko takie osoby Kukiz’15 zaprasza do startu w wyborach samorządowych – zaznacza Jerzy Kozłowski. Dlatego każda zgłoszona osoba będzie weryfikowana: głównie pod kątem prawdziwości podanych w ankiecie danych. Jak podkreślają działacze ruchu, Kukiz’15 jest otwarty na każdego chętnego, który w merytoryczny sposób chce pracować dla swojej społeczności i nie upatruje w tej działalności głównego źródła utrzymania. - My nie poszukujemy osób, które w tym momencie, mówiąc kolokwialnie, szukają pracy. Nie szukamy osób, które idą do samorządu tylko po to, żeby gdzieś zaczepić się na jakiś stołek – dodaje Wojciech Jóźwiak z ruchu Kukiz’15.

Przed wybranymi przez Komisję Weryfikacyjną osobami zostaną postawione zadania związane z pracą dla samorządu. Przyszli kandydaci przejdą również szkolenia. Ocena zgłoszonych osób zacznie się od września, a zakończy pod koniec roku. Wówczas poznamy także kandydata Kukiz’15 na prezydenta Kalisza. I niewykluczone, że będzie to jedna z osób, która zarejestruje się na platformie samorzadyzkukizem.pl

AG, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany