Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

„Dość łamania prawa. Wolne media”. Manifestacja KOD pod biurem PiS

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej będą manifestować w sobotę wieczorem przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu. Spontaniczny protest odbył się już w piątek i był skutkiem tego, co wydarzyło się w Sejmie.

Piątkowe wydarzenia wzięły swój początek od decyzji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę; ten wszedł na mównicę z kartką, na której widniał napis „Wolne media w Sejmie”.

W odpowiedzi opozycja zaczęła okupywać mównicę sejmowa, ale także podwyższenie, na którym znajduje się fotek marszałka. Po kilku godzinach tej patowej sytuacji obrady Sejmu przeniesiono do Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono – zdaniem opozycji niezgodnie z prawem - głosowanie m.in. nad przyjęciem budżetu na 2017 r. i ustawą dezubekizacyjną. Do środka nie wpuszczono dziennikarzy.

Reakcją na tę sytuację był spontaniczny protest warszawiaków przed gmachem Sejmu. Także w Kaliszu przedstawiciele KOD-u zgromadzili się przed siedzibą PiS przy ul. Zamkowej. Dziś powtórzą swój protest wspólnie z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. Pod hasłami „Dość łamania prawa” i „Wolne media” spotkają się o godz. 19.00 w tym samym miejscu co wczoraj. Do udziału w manifestacji zachęcają wszystkich kaliszan.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany