Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2019 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Grodziński obiecuje budowę nowego „Delfina” z torami dla sportowców

- Obiecuję, że jako prezydent wybuduję basen Delfin od podstaw, nowy i będzie on zawierał dwa 25-metrowe baseny pływackie – deklaruje Dariusz Grodziński, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Były wiceprezydent miasta uważa, że projekt pływalni zlecony przez obecne władze należy zmodyfikować, tak by nowy Delfin spełniał parametry sportowe konieczne do trenowania i organizowania zawodów.

Przypomnijmy, pod koniec 2015 roku władze Kalisza kupiły „Delfina” od prywatnego właściciela za milion zł. Grzegorz Sapiński i jego ówczesny zastępca Piotr Kościelny transakcję tę nazywali sukcesem miasta, również w wymiarze ekonomicznym. Zapewniali, że remont będzie kosztował około 500 tys. zł, a basen zostanie uruchomiony do końca 2016 roku. Szybko okazało się, że stan obiektu jest dramatycznie gorszy niż twierdzili urzędnicy przed wydaniem miliona złotych na jego zakup. Ostatecznie koszty remontu okazały się sześciokrotnie wyższe, w granicach 3 mln złotych. Władze Kalisza twierdziły, że zostały wprowadzone w błąd przez rzeczoznawcę, który dokonał ekspertyzy. Prokuratura nie dopatrzyła się tu jednak uchybień i ten wątek umorzyła.

Władze Kalisza postanowiły wyburzyć stary obiekt i w tym miejscu postawić nowy basen, przyszkolny, do nauki pływania. Projekt zakłada, że będzie to pływalnia typowo rekreacyjna, niespełniająca wymogów koniecznych do profesjonalnego trenowania pływania. Koncepcja przewiduje trzy niecki: jedną pływacką o wymiarach 25 m na 12,5 m z 6 torami, drugą rekreacyjną o stałej głębokości 1 m oraz trzecią w postaci brodzika. Grodziński zabiega, by stworzyć dwie ośmiotorowe niecki o długości 25 m. - Chodzi o to, by walczyć o tory pływackie dla Miasta Kalisza, bo to jest prawdziwa potrzeba. Tysiące dzieci uczy się pływać w szkołach, klubach, kolejne setki dzieci trenują pływanie, idąc już w kierunku sportowym. Rzesze ludzi, amatorów biegania, rowerów, triatlonu potrzebują treningu pływackiego – argumentuje Grodziński.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej uważa, że skoro i tak miasto planuje wydać kilkanaście mln zł (wg szacunków minimum 18 mln zł), to warto, by obiekt ten służył dzieciom i młodzieży trenującej pływanie. - Sami zapełniamy basen przy ul. Łódzkiej naszymi zawodnikami, jak również na Aquaparku. Potrzeby są bardzo duże, bo prócz tego, że w naszym klubie trenuje 340 dzieci i cały czas mamy osoby chętne i nie możemy robić tego w pełnym zakresie. Powinniśmy trenować 3, 4 a nawet 5 razy w tygodniu, a możemy to robić 2 razy w tygodniu. (…) Potrzeby mamy gigantyczne, niestety torów mamy bardzo mało. Projekt, który został nam przedstawiony w dniu Sesji Rady Miasta, gdzie nasz wpływ na to był właściwie żaden, jest nie do przyjęcia. Jest tam 6 torów, to zdecydowanie za mało. Chcemy ruszyć również z zajęciami dla seniorów, piszemy wnioski do ministerstwa, do FIO, mamy mnóstwo chętnych, ale nie mamy gdzie się pomieścić. Można zmienić ten projekt i stworzyć 10 torów na basenie  – mówi Ewa Kochanek, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego 9, kandydatka na radną z ramienia KO.

Skąd pieniądze na budowę nowego „Delfina”? Dariusz Grodziński obiecuje jego pilną budowę, w ciągu najbliższych dwóch lat. Jak mówi, nie uzależnia tej inwestycji od pozyskania środków zewnętrznych.

Deklaracje Grodzińskiego krytykuje Klub Radnych PiS. - Nowy basen na kaliskim Dobrzecu ma być budowany dla mieszkańców osiedla, czy ma być wybudowany na potrzeby prezesa jednego z klubów sportowych? Pani kandydatka - prezes, w swojej wypowiedzi podkreśla że zarządzany przez nią klub chce podjąć nowe działania, dlatego należy zmienić projekt!!! – piszą w oświadczeniu radni PiS. Ich zdaniem na pomysłach Dariusza Grodzińskiego ws. Delfina mieszkańcy osiedla stracą podwójnie. - Po pierwsze budowa zostanie odwleczona w czasie, po drugie basen straci swój osiedlowy- rekreacyjny charakter, na rzecz obiektu sportowego. Mieszkańcy kaliskiego Dobrzeca chcą basenu z którego mogliby korzystać, a nie obiektu obłożonego zajęciami sportowymi, na którym będą niechcianymi gośćmi – twierdz Klub Radnych PiS i proponuje zbudowanie lub dostosowanie dla potrzeb klubów sportowych obiektów na terenie Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji lub Aquaparku.

Podczas piątkowej konferencji prasowej kandydaturę Dariusza Grodzińskiego oficjalnie poparła Marta Walczykiewicz, kajakarka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro.- To jest jedyna osoba, jedna z niewielu, która dbała o sport, dba nadal i chce to robić. Jak wiadomo, to dzięki niemu powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego, zostały przekazane stypendia dla zawodników. To on wstawił się za mną, kiedy miasto przestało mnie wspierać – mówiła Marta Walczykiewicz.

AG, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Czerwiec 2019

27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Peugeot 3008 15r ALLURE Solar Dach Navi Półskóra Alufelgi Parktronic

13.06.19
Peugeot 3008 w najbogatszej wersji ALLURE 1.6 ( Diesel ) 120KM 6-biegowy Rok prod 07/2015 kolor...

Kupię Prase WELGER AP52 AP61 Kostująca SKUP PRAS

20.06.19
Kupie zdecydowanie prasy kostkujące firmy WELGER o symbolu AP52 oraz AP61. Interesują mnie maszyny...

Wynajmę 2 pokojowe mieszkanie parter os Asnyk Kalisz

18.06.19
Wynajmę 2 pokojowe mieszanie w bloku na parterze na granicy osiedla Asnyka / Czaszki. Lokalizacja...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

12.06.19
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.