Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Kaliski poseł budzi postrach w sejmowej komisji! „Ja się pana boję” WIDEO

Słowne ostre potyczki tych dwóch posłów są już dobrze znane. Było więc do przewidzenia, że jeśli posadzi się obok siebie posłów Piotra Kaletę i Sławomira Nitrasa, to „skandal” gotowy. Posłowie nie zawiedli oczekiwań osób, które śledzą sejmowe potyczki i dali kolejny popis parlamentarnej pyskówki.

Wszystko działo się 7 czerwca na posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej. Z góry było wiadomo, że będzie gorąco, bo debatowano nad zakupem samolotów dla VIP-ów. Temat kontrowersyjny, a jeśli w dodatku posadzić krzesło w krzesło posła Nitrasa z PO i posła Kaletę z PiS, to awantura murowana.

Tak też się stało. Dyskusja z tematu samolotów kupionych przez MON szybko schodziła na poboczne sprawy. Było o helikopterach, a nawet o wozach strażackich kupionych przez sąsiednie nam Błaszki. Przewodniczący Michał Jach zawnioskował o zakończenie debaty, ale posłowie Platformy chętnie by jeszcze pogawędzili. Poseł Nitras przewodniczącego komisji nazwał idiotą, a całą sytuację skandalem.  – Skandalem to ty jesteś!- huknął na cały głos poseł Kaleta. Na moment cała sala zamarła w ciszy.

- Ja proszę pana do pana w ogóle nie mówię, ja się pana boję. – przyznał poseł Nitras. Odsuwając się od posła Kalety, szukał ratunku przy boku Pawła Suskiego. Obaj panowie pochodzą z Pomorza. Poseł Kaleta wyjaśniał, że podniósł głos na kolegę Nitrasa w obronie przewodniczącego. - Panie przewodniczący, chwileczkę. Proszę, żeby pan poseł Nitras nie nazywał pana przewodniczącego idiotą. – czytamy w oficjalnym stenogramie z tego posiedzenia. Obok zwaśnionych panów siedział poseł Mariusz Witczak. Poseł z Kalisza zachował neutralność. Pewnie nie mógł się zdecydować co jest ważniejsze: lojalność partyjna czy lokalana znajomość z posłem Kaletą?

Asekuracyjna postawa posła Nitrasa nie powinna dziwić. To już nie pierwsze starcie obu posłów. Kilka miesięcy temu Piotr Kaleta opowiadał z sejmowej mównicy, że kiedyś pewnemu Nitrasowi „dał po pysku”.   Piszemy o tym TUTAJ.

  MS, wideo YT/MASAKRACJA

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany