Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 maj 2018 Godzina:
imieniny: Imisława, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Kto kandydatem prawicy na prezydenta Kalisza? Padają dwa nazwiska

Piotr Kaleta czy Grzegorz Sapiński? Który z nich zostanie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Kalisza. To te dwa nazwiska Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie i na poważnie bierze pod uwagę. Choć jeśli koalicjanci nie dojdą do porozumienia, to wszystko może się potoczyć zupełnie inaczej. Decydujący głos w tej sprawie będzie miał prezes Jarosław Kaczyński.

Dziś posłowie Piotr Kaleta i Jan Mosiński z PiS zwołali konferencji prasową. Spotkanie z dziennikarzami poświęcone było podsumowaniu ich działalności w 2017 roku i nakreślonym planom na 2018 rok. A wśród tych najważniejszych oczywiście wygranie jesiennych wyborów samorządowych. - Liczymy na to, że te wybory samorządowe w Kaliszu wygramy, bo będziemy mieć najsilniejszych kandydatów pod względem przygotowania merytorycznego. – zapowiada poseł Jan Mosiński.

Za organizację list wyborczych i całego zaplecza wyborczego partii PiS w okręgu kalisko – leszczyńskim odpowiedzialny jest Piotr Kaleta. Poseł może jednocześnie zostać też kandydatem na prezydenta Kalisza Zjednoczonej Prawicy. - Zasugerowaliśmy kandydaturę pana Piotra Kalety na urząd prezydenta Kalisza, jako osoby gotowej stanąć w szranki wyborcze. Natomiast decyzję będą zapadały na innych poziomach. Jakie będą, to do takich się dostosujemy. Jedno jest pewne, to będzie silny kandydat.  -  mówi poseł Mosiński.

Drugim z rozpatrywanych kandydatów jest Grzegorz Sapiński. Obecny prezydent miasta zapowiedział oficjalnie, że wystartuje w wyborach i będzie miał za sobą szerokie poparcie społeczne i polityczne. Grzegorz Sapiński niedawno wstąpił do partii Porozumienie, która współtworzy koalicję rządzącą i być może to on będzie kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy. Decyzja zapadnie w najbliższych tygodniach, bo jeszcze w styczniu kaliscy posłowie spotkają się w tej sprawie z Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem. Ale finał rozmów może okazać się zaskakujący. - Ja nie wykluczam, że mogą zapaść różne decyzje jeśli chodzi o kandydatów wspólnych Zjednoczonej Prawicy. Być może będzie koalicja na poziomie drugiej tury. Nie koniecznie na poziomie pierwszej. – mówi Piotr Kaleta, poseł PiS.

Kaliscy posłowie nie wykluczają też innego scenariusza. Może pojawić się ktoś trzeci, bo takie „wyjście awaryjne” ma w zanadrzu prawica. Pewne jest, że zgoda będzie przy listach wyborczych do Rady Miejskiej Kalisza i Rady Powiatu Kaliskiego. W obu przypadkach kandydaci wystartują pod wspólnym szyldem Zjednoczonej Prawicy.

MS, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany