sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Aniela, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Marlena Maląg prezesem PFRON. Nowa praca byłej wicewojewody wielkopolskiej

Marlena Maląg, była wicewojewoda, a obecnie radna sejmiku została prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na stanowisko ostrowiankę powołał premier Mateusz Morawiecki, a wręczyła je Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Decyzja o nowej drodze zawodowej Marleny Maląg zapadła w środę. 19 grudnia minister Elżbieta Rafalska, w imieniu premiera, wręczyła byłej wicewojewodzie powołanie na Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W październikowych wyborach do Sejmiku Wielkopolskiego, powołana w 2016 roku przez premier Beatę Szydło na funkcję wicewojewody ostrowianka, uzyskała 46 763 głosy. Miała trzy miesiące, by podjąć decyzję czy nadal chce być przedstawicielką rządu w Wielkopolsce czy przyjąć mandat. 23 listopada Marlena Maląg, podobnie jak inni wybrani w jesiennych wyborach radni Sejmiku, złożyła ślubowanie i tym samym dała znak, że w jej życiu zawodowym szykują się zmiany. Dziś zaczyna kierować PFRON. Obejmując to stanowisko nie musi rezygnować z mandatu.

Marlena Maląg z wykształcenia jest pedagogiem. Przez lata była związana z ostrowską oświatą. W 2006 roku uzyskała mandat radnej powiatu ostrowskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Reelekcję uzyskiwała w 2010 i 2014 roku. W latach 2012-2014 pełniła funkcję wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, a później w latach 2014-2016 wicestarosty powiatu ostrowskiego. Kolejnym etapem było powołanie jej na wicewojewodę wielkopolskiego.

AW, zdjęcia AM, Marlena Maląg

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz