Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Mosiński o akcji PO: to bezczelna, polityczna propaganda

To bezczelna, polityczna propaganda - tak akcję Konwój Wstydu zorganizowaną przez Platformę Obywatelską, komentuje poseł Jan Mosiński i przypomina przewinienia poprzedniego rządu. Polityk Prawa i Sprawiedliwości na piątkowej konferencji prasowej odnosił się też do głośnej sprawy premii dla członków rządu i decyzji ogłoszonej przez Jarosława Kaczyńskiego o cięciach pensji dla najważniejszych osób w państwie. Poseł Mosiński chętnie i dużo mówił o ogólnie przyjętej polityce PiS-u w tej sprawie, ale w szczegółach, np. o premiach dla ministrów pochodzących z Kalisza, wypowiadać się nie chciał.

 - Mówienie o aferze jest, nie to, że nadużyciem, ale bezczelną, polityczną propagandą. Bardziej nawet hipokryzją ze strony polityków Platformy Obywatelskiej. I tutaj przypomnę trochę historii, jeśli mówimy już o aferach - poseł Mosiński odczytał długą listę afer z czasów ośmioletnich rządów PO – PSL. Przyznanie sowitych premii przez premier Beatę Szydło nie było w opinii posła z Kalisza aferą, bo było zgodne z prawem, a ministrowie zapracowali sobie na takie nagrody. Z drugiej zaś strony, mimo że zasłużyli, to powinni je oddać, bo tego oczekują obywatele, w których głos wsłuchało się Prawo i Sprawiedliwość – argumentował poseł Mosiński. O zasługach rządu Zjednoczonej Prawicy i słuszności i premii poseł mówił dużo, ale w szczegółach, np. dotyczących premii po 50 tys. zł dla Jana Dziedziczaka i Konrada Szymańskiego, wiceministrów z Kalisza, mówić nie chciał.  – Nie będę tego komentował, proszę pytać tych dwóch panów – uciął rozmowę poseł Mosiński.

 Parlamentarzysta pochwalił też swojego szefa, prezesa Kaczyńskiego za pomysł obcięcia m.in. posłom uposażenia. Jan Mosiński nie odczuje w znacznym stopniu 20% cięć, bo pobiera wynagrodzenie za pracę w komisji weryfikacyjnej, nie zaś jako poseł, dlatego obniżka nie będzie go obowiązywać. Swoim kolegom z ław poselskich zaleca mniej rozrzutne życie i za przykład podaje siebie. - Staram się żyć oszczędnie, nie szaleć, nie zaciągać kredytów, i nie mam bólu głowy, ale wiem, że są politycy od lewa do prawa, którzy mają kredyty. Powtórzę słowa premiera Jarosława Kaczyńskiego, że do polityki idzie się służyć, a nie zarabiać - mówił Mosiński.

Poseł z Kalisza zapowiedział, że poprze projekt ustawy, który ma obniżyć pensje posłom, władzom spółek skarbu państwa i samorządowcom. Ci ostatni zdaniem posła zarabiają dużo w porównaniu z członkami rządu.

MS, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany