Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Aleksandra, Aleksy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Nie będzie śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych Leszka Wojtasiaka

Prokuratura Rejonowa Poznań - Stare Miasto w Poznaniu odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie składania przez Leszka Wojtasiaka, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2010 - 2014. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Pismo od CBA wpłynęło do prokuratury w październiku br. - Dotyczyło podejrzenia popełnienia przestępstw przez radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i członka Zarządu tej jednostki samorządu terytorialnego, polegających na składaniu w latach 2011 - 2015 dziesięciu kolejnych oświadczeń majątkowych, w których miały zostać zatajone fakty posiadania szeregu zobowiązań o obiektywnie znacznej wysokości. Jak wynikało z treści zawiadomienia, podstawę zgłoszenia stanowiły korekty złożone przez samego zainteresowanego – informuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Według CBA Leszek Wojtasiak zataił fakt posiadania udziałów w dwóch spółkach i związanych z tym obciążeń kredytowych w wysokości 88 tysięcy euro, a także mniejszych kredytów: odnawialnym i na kartach kredytowych. Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa w tej sprawie. - Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających stwierdzono, że sprawy dotyczące rzetelności oświadczeń majątkowych składanych przez wymienioną wyżej osobę w latach 2011 - 2015, były już przedmiotem prawomocnie zakończonych postępowań, względnie nadal są rozpatrywane w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Poznań - Stare Miasto – dodaje prokurator Magdalena Mazur-Prus. Jak dodaje, w tej sytuacji nie jest możliwe ponowne (odrębne) procedowanie w przedmiocie tego samego czynu tej samej osoby.

To już trzecia próba podważenia wiarygodności oświadczeń majątkowych Leszka Wojtasiaka. Dwie wcześniejsze sprawy zostały umorzone. Mimo to polityk PO musiał zrezygnować z funkcji wicemarszałka, a następnie złożył mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W 2014 r. ponownie wystartował w wyborach samorządowych i zdobył wystarczające poparcie. Pełni funkcję członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Od 2001 r. należy do Platformy Obywatelskiej.  

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany