Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2017 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

STALY 1

Top Baner P

Top P 2

Polityka

„Oni chcą tylko skandalu i coraz większego konfliktu”. Posłowie PiS o kryzysie politycznym

- Ciężko pracujemy nad spełnianiem obietnic, które złożyliśmy Polakom i nie damy się sprowokować – posłowie Prawa i Sprawiedliwości z regionu skomentowali w poniedziałek gorące wydarzenia w Sejmie. Ich zdaniem opozycja zachowała się jak chuligani, a ich celem nie jest wcale obrona demokracji, tylko destabilizacja sytuacji w kraju, by jak najszybciej przejąć władzę.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili szczegółowo swoją wersję piątkowych wydarzeń w parlamencie. Ich zdaniem zachowanie posła PO Michała Szczerby, od której rozpoczął się kryzys, zasługiwało na to, by został on wykluczony z obrad. W związku z blokowaniem przez opozycję mównicy i fotela marszałka Sejmu postanowiono kontynuować posiedzenie w Sali Kolumnowej. O takim rozwiązaniu sms-owo zostali poinformowani wszyscy posłowie, taka informacja była wyświetlana również na ekranach w Sali Plenarnej. Posiedzenie w Sali Kolumnowej, zdaniem kancelarii Sejmu, było legalne: osiągnięto kworum i nie ma potrzeby powtarzać głosowania nad ustawą budżetową ani innych ustaw, które wówczas przyjęto, m.in. deubekizacyjnej. Główne dzrwi do Sali były szeroko otwarte, jednak posłowie opozycji nie pojawili się na głosowaniu - Przegłosowanie budżetu oznacza to, że ludzie będą mieć pieniądze, że państwo nie będzie sparaliżowane. Opozycji chodzi tylko i wyłącznie o przejęcie władzy. To już widać bardzo wyraźnie. My nie daliśmy się sprowokować. Nie tylko uchwaliliśmy budżet, nie tylko uchwaliliśmy potrzebne ustawy, ale też nie dopuściliśmy do aktów przemocy, do których opozycja prowadziła – mówi Joanna Lichocka, posłanka PiS.

Zdaniem Piotra Kalety opozycja nie jest zainteresowana merytoryczną pracą w Sejmie, a sianiem zamętu. - Ich po prostu absolutnie nic nie interesuje, oni chcą wywołać jakikolwiek skandal, tak by następowała eskalacja tego konfliktu – uważa poseł. Jan Mosiński dodał, że piątkowe wydarzenia były przygotowane przez przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości z pełnym rozmysłem. - Scenariusz był prosty: nie pozwolić przyjąć budżetu na tej 32. sesji, na kolejnej 33. Tak, aby prezydent w wyniku nieprzyjęcia budżetu miałby ewentualnie rozpisać nowe wybory. Taki zapewne był plan, który nie mógł się udać, bo przecież to, co przeprowadziliśmy, jest zgodne z literą prawa – przedstawiał poseł. Jan Mosiński zdradził również, że od weekendu on sam oraz inni parlamentarzyści PiS-u otrzymują smsy i maile z „niepokojącą treścią, mającą ich zastraszyć”. Tomasz Ławniczak ujawnił, że on otrzymał wiadomość, że „jutro w jego biurze poselskim zrobią z nim porządek”.

Jeśli chodzi o planowane zmiany w stosunku do pracy dziennikarzy w budynku Sejmu, parlamentarzyści PiS-u uważają, że w tym temacie robi się burzę w szklance wody. Jak wyjaśniają, chodzi o uporządkowanie, a nie ograniczanie zasad pracy przedstawicieli mediów. Te jak zaznaczają są wolne, a więcej szykan, ich zdaniem, dziennikarze doznawali za czasów rządów PO-PSL.

AG, fot. autor

 

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 5 P

R6

3 kolumny P

Kalendarz P

Październik 2017

25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 5

Ogloszenia Podstrony

SKUP AUT OD 2000R NIE AUTOZLOM 500247769

20.10.17
Skup aut .Gwarantujemy szybką fachową obsługę.Minimum formalności.Dojeżdzamy natychmiast po...

Kupujemy Zadłużone Spółki - Ochrona 299 ksh i podatkowa

20.10.17
Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej finanse? Masz wątpliwości co do zastosowania przepisów?...

Poszukuje do wynajecia

19.10.17
Witam pilnie poszukuje do wynajecia domu w kaliszu lub 25 km od kalisza.
Polecane

Przedstawiciel Handlowy Poszukiwany !

22.10.17
OPIS STANOWISKA: Praca w terenie z komórą przy uchu WYMAGANIA: Umiejętność prowadzenia dyliżansu...

dj Konrad - śpiewający dj z akordeonem, karaoke

21.10.17
DJ KONRAD – śpiewający dj z akordeonem Oprawa muzyczna wesel, poprawin, balów , imprez firmowych,...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 3

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany