Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Longina, Filemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

„Oni chcą tylko skandalu i coraz większego konfliktu”. Posłowie PiS o kryzysie politycznym

- Ciężko pracujemy nad spełnianiem obietnic, które złożyliśmy Polakom i nie damy się sprowokować – posłowie Prawa i Sprawiedliwości z regionu skomentowali w poniedziałek gorące wydarzenia w Sejmie. Ich zdaniem opozycja zachowała się jak chuligani, a ich celem nie jest wcale obrona demokracji, tylko destabilizacja sytuacji w kraju, by jak najszybciej przejąć władzę.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili szczegółowo swoją wersję piątkowych wydarzeń w parlamencie. Ich zdaniem zachowanie posła PO Michała Szczerby, od której rozpoczął się kryzys, zasługiwało na to, by został on wykluczony z obrad. W związku z blokowaniem przez opozycję mównicy i fotela marszałka Sejmu postanowiono kontynuować posiedzenie w Sali Kolumnowej. O takim rozwiązaniu sms-owo zostali poinformowani wszyscy posłowie, taka informacja była wyświetlana również na ekranach w Sali Plenarnej. Posiedzenie w Sali Kolumnowej, zdaniem kancelarii Sejmu, było legalne: osiągnięto kworum i nie ma potrzeby powtarzać głosowania nad ustawą budżetową ani innych ustaw, które wówczas przyjęto, m.in. deubekizacyjnej. Główne dzrwi do Sali były szeroko otwarte, jednak posłowie opozycji nie pojawili się na głosowaniu - Przegłosowanie budżetu oznacza to, że ludzie będą mieć pieniądze, że państwo nie będzie sparaliżowane. Opozycji chodzi tylko i wyłącznie o przejęcie władzy. To już widać bardzo wyraźnie. My nie daliśmy się sprowokować. Nie tylko uchwaliliśmy budżet, nie tylko uchwaliliśmy potrzebne ustawy, ale też nie dopuściliśmy do aktów przemocy, do których opozycja prowadziła – mówi Joanna Lichocka, posłanka PiS.

Zdaniem Piotra Kalety opozycja nie jest zainteresowana merytoryczną pracą w Sejmie, a sianiem zamętu. - Ich po prostu absolutnie nic nie interesuje, oni chcą wywołać jakikolwiek skandal, tak by następowała eskalacja tego konfliktu – uważa poseł. Jan Mosiński dodał, że piątkowe wydarzenia były przygotowane przez przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości z pełnym rozmysłem. - Scenariusz był prosty: nie pozwolić przyjąć budżetu na tej 32. sesji, na kolejnej 33. Tak, aby prezydent w wyniku nieprzyjęcia budżetu miałby ewentualnie rozpisać nowe wybory. Taki zapewne był plan, który nie mógł się udać, bo przecież to, co przeprowadziliśmy, jest zgodne z literą prawa – przedstawiał poseł. Jan Mosiński zdradził również, że od weekendu on sam oraz inni parlamentarzyści PiS-u otrzymują smsy i maile z „niepokojącą treścią, mającą ich zastraszyć”. Tomasz Ławniczak ujawnił, że on otrzymał wiadomość, że „jutro w jego biurze poselskim zrobią z nim porządek”.

Jeśli chodzi o planowane zmiany w stosunku do pracy dziennikarzy w budynku Sejmu, parlamentarzyści PiS-u uważają, że w tym temacie robi się burzę w szklance wody. Jak wyjaśniają, chodzi o uporządkowanie, a nie ograniczanie zasad pracy przedstawicieli mediów. Te jak zaznaczają są wolne, a więcej szykan, ich zdaniem, dziennikarze doznawali za czasów rządów PO-PSL.

AG, fot. autor

 

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

SKUP AUT PŁACIMY NAJLEPIEJ! PRZEKONAJ SIĘ I ZADZWOŃ 665-558-066

16.03.18
prowadzimy skup aut w każdym stanie! Marka, model oraz rocznik obojętne, całe, rozbite, angliki,...

KUPIĘ - ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI Przed i Powojenne Antyki z Epoki

20.03.18
CHĘTNIE KUPIĘ ZA GOTÓWKĘ - RÓŻNEGO RODZAJU - ANTYKI , STAROCIE - ZADZWOŃ ! Kupię m.in. Ramy, Obrazy...

Zainwestuj swoje oszczędności za 10% prowizji rocznie.

16.03.18
Zainwestuj w ciekawy projekt inwestycyjny. Umowa notarialna. Zabezpieczenie na udziałach firmy....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Gotowe Spółki 2007/2017 rok

20.03.18
Spółka z 1991 roku czysta bez zobowiązań CIT-8 VAT-7 składany na bieżąco , kapitał zakładowy...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany