Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Ostre starcie kaliskich posłów w studiu TVP WIDEO

Krótkie, ale ostre spięcie dwóch posłów z okręgu kaliskiego. W programie TVP „Minęła 20-ta” rozmawiali m.in. Jan Mosiński z PiS i Adam Szłapka z Nowoczesnej. Rozmawiano o problemie uchodźców i imigrantach, ale dialog kaliskich posłów skończył się zarzutami o „furię nienawiści wobec Kościoła” i „chamskie zachowanie”.

Politycy różnych ugrupowań sejmowych rozmawiali o problemie imigrantów. Prowadzący  pytał ich m.in. o to czy Polska powinna przyjmować uchodźców w ramach tzw. relokacji. Jan Mosiński wyjaśniał, że uchodźcom trzeba pomagać w miejscu, z którego pochodzą. W zdanie próbował mu wchodzić siedzący obok poseł Adam Szłapka. – Rząd premier Beaty Szydło pomaga, współpracując m.in. z „Kościołem w potrzebie” wysyłamy pieniądze do Syrii- wyliczał Mosiński.

Ostra wymiana zdań od 23:15 minut

- 30 mln zł – tyle w zeszłym roku przekazał rząd na pomoc humanitarną, dokładnie tyle, co dostał Rydzyk.  – skwitował Szłapka. – Niech się pan napije wody panie pośle. – polecił mu poseł PiS i dodał- ojciec Rydzyk, trochę szacunku dobrze?, trochę kultury języka.

- Pan Tadeusz Rydzyk. – odpowiedział Adam Szłapka. Dalej było bardzo ostro. – Po chamsku się pan zachowuje wobec księży, nie wiem skąd u pana taka furia nienawiści. – powiedział Mosiński.  Kaliscy politycy siedzieli ramię w ramię, ale po sposobie ich dyskusji widać, że dzieli ich wiele, i to nie tylko polityczne poglądy.

MS, wideo YT/Polityczna Kalibracja

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany