Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Piotr Kaleta szefem podkomisji ds. polskiego przemysłu obronnego

Kaliski poseł, Piotr Kaleta (PiS), został przewodniczącym sejmowej podkomisji do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił zbrojnych RP. Podkomisja wchodzi w skład Komisji Obrony Narodowej działającej w polskim parlamencie.

Funkcjonująca w Sejmie podkomisja zajmuje się kontrolą zmian organizacyjnych w spółkach polskiego przemysłu obronnego, które należą do Skarbu Państwa oraz współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za uzbrojenie. – Powierzenie mi kierowanie pracami tej podkomisji odbieram jako świadectwo ogromnego zaufania – komentuje wybór Piotr Kaleta. – Polska znajduje się w specyficznym położeniu geopolitycznym, stąd komisje odpowiedzialne za kwestie obronności naszej ojczyzny odgrywają bardzo ważną rolę przy funkcjonowaniu firm zajmujących się między innymi produkcją uzbrojenia.

Jak podkreśla parlamentarzysta, jego starania dotyczące zainteresowania Ministerstwa Obrony Narodowej Kaliszem właśnie przynoszą kolejne efekty. – Moja praca w polskim Sejmie jest o tyle trudna, że nie mogę przedstawiać publicznie wielu moich działań – mówi polityk. – Ale to nie był przypadek, kiedy w ubiegłym roku na mój wniosek w Kaliszu odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych senackiej i sejmowej komisji obrony narodowej. I nie była przypadkiem także wizyta Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza w listopadzie w kaliskim zakładzie WSK PZL-Kalisz. Teraz pora na kolejne działania.

W grudniu 2017 roku Kaleta nie wykluczał bliższej współpracy kaliskiej firmy z polską armią. – Prowadziłem wtedy rozmowy na temat realizacji przez kaliską spółkę zleceń na potrzeby polskiej obronności – ujawnia parlamentarzysta. – Taka współpraca to oczywiście nie tylko korzyści dla polskiej armii, ale także możliwości rozwoju WSK oraz poszukiwanie pracowników.

Jak wyjaśnia Piotr Kaleta, grudniowe rozmowy dotyczyły współpracy WSK PZL- Kalisz z przedsiębiorstwami należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz z udziałem miejscowej firmy w modernizacji polskiej armii.

Źródło: Biuro Poselskie Piotra Kalety

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany