Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

PO: Kijewski musi odejść!

Ogromne problemy z remontem mostu Chopina, przegrany konkurs na uzyskanie ponad 80 mln zł na budowę obwodnicy, trzykrotna porażka w staraniach o „schetynówkę” na remont ul. Św. Michała, rozpoczynanie najważniejszych remontów zimą i związany z tym paraliż komunikacyjny miasta. Zdaniem radnych Platformy Obywatelskiej miarka się przebrała. Radni żądają usunięcia ze stanowiska Artura Kijewskiego z PiS, wiceprezydenta odpowiedzialnego za inwestycje drogowe.

Radni PO w środę złożyli w Ratuszu oficjalny wniosek do prezydenta miasta o odwołanie wiceprezydenta Artura Kijewskiego. - Jest to pokłosie kryzysu w drogownictwie, jaki z zażenowaniem i nerwami obserwują mieszkańcy – czytamy w piśmie.

Jako argumenty radni przedstawiają: przegrany konkurs na obwodnicę Kalisza; przegrany konkurs na autobusy, oświetlenie drogowe i centrum przesiadkowe; przegrana batalia o drogę S12; przegrane „schetynówki” na ul. Św. Michała; bezradność miasta wobec mostu w ciągu ulicy Chopina; opóźnienia i niewłaściwy cykl inwestycji drogowych; nieuzasadnione rozkopanie całego Kalisza; paraliż komunikacyjny miasta; wadliwa merytorycznie reforma MZDiK; kolesiostwo i nepotyzm w podległych mu jednostkach; brak obiecywanego przez PIS programu budowy dróg osiedlowych.

Jako symbol chaosu w kaliskim drogownictwie radni PO podają opóźnienia remontu mostu w ciągu ulicy Chopina. Zdaniem kaliskiej PO miasto nie podjęło wystarczających kroków, by zabezpieczyć się przed nierzetelnymi firmami jak konińskie przedsiębiorstwo, które najpierw źle oznaczyło roboty, a później na plac budowy wysyłało zaledwie dwóch, trzech pracowników, by w końcu zupełnie lekceważyć swoje obowiązki. Teraz miasto będzie szukać nowego wykonawcy modernizacji mostu, do tego czasu, czyli co najmniej do wiosny, obiekt będzie nieprzejezdny.

- Problemy na ulicy Chopina nie wzięły się jednak znikąd – uważają radni PO - W Kaliszu kompletnie odwrócono cykl inwestycyjny. Drogi powinno się projektować jesienią i zimą, aby zdążyć wczesną wiosną rozstrzygnąć przetarg i kiedy zrobi się ciepło – budować. U nas jest dokładnie odwrotnie ponieważ łopaty się wbija, gdy chwyta mróz. A w czasie letnich wakacji, kiedy łatwiej jest remontować ulice ze względu na mniejsze natężenie ruchu i sprzyjające warunki atmosferyczne, to w Kaliszu dzieje się niewiele – piszą w we wniosku o odwołanie wiceprezydenta radni PO.

Połączenie Zarządu Dróg Miejskich z niektórymi jednostkami Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego było błędem – przekonuje Klub radnych Platformy Obywatelskiej. Stanowisk nie obejmują fachowcy, a osoba, która ma zarządzać i nadzorować inwestycje drogowe – wiceprezydent Kijewski -  po prostu nie ma o tym pojęcia. - Jedyną jego właściwością jest specjalizacja w złośliwych i uszczypliwych uwagach wobec mieszkańców i opozycji. To z trudem było akceptowalne gdy te siermiężne żarty czy rymowanki były tylko emanacją pustosłowia radnego opozycyjnego, ale w ustach wiceprezydenta to wstyd dla miasta – piszą radni.

AG, fot. PJ

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Pat Cars Skup Aut Najlepsze ceny

22.01.18
Nasza Firma Pat Cars Zajmuje się skupem jak i złomowaniem Samochodów osobowych i ciężarowych,...
Polecane

KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY

21.01.18
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne...

Działka Blizanów

22.01.18
Sprzedam działkę rolną z możliwością przekształcenia na budowlaną(niska klasa gleby). Wszystkie...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Skup Aut SKARSZEWSKA 26

22.01.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany