Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Feliks,

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

PO: Kijewski musi odejść!

Ogromne problemy z remontem mostu Chopina, przegrany konkurs na uzyskanie ponad 80 mln zł na budowę obwodnicy, trzykrotna porażka w staraniach o „schetynówkę” na remont ul. Św. Michała, rozpoczynanie najważniejszych remontów zimą i związany z tym paraliż komunikacyjny miasta. Zdaniem radnych Platformy Obywatelskiej miarka się przebrała. Radni żądają usunięcia ze stanowiska Artura Kijewskiego z PiS, wiceprezydenta odpowiedzialnego za inwestycje drogowe.

Radni PO w środę złożyli w Ratuszu oficjalny wniosek do prezydenta miasta o odwołanie wiceprezydenta Artura Kijewskiego. - Jest to pokłosie kryzysu w drogownictwie, jaki z zażenowaniem i nerwami obserwują mieszkańcy – czytamy w piśmie.

Jako argumenty radni przedstawiają: przegrany konkurs na obwodnicę Kalisza; przegrany konkurs na autobusy, oświetlenie drogowe i centrum przesiadkowe; przegrana batalia o drogę S12; przegrane „schetynówki” na ul. Św. Michała; bezradność miasta wobec mostu w ciągu ulicy Chopina; opóźnienia i niewłaściwy cykl inwestycji drogowych; nieuzasadnione rozkopanie całego Kalisza; paraliż komunikacyjny miasta; wadliwa merytorycznie reforma MZDiK; kolesiostwo i nepotyzm w podległych mu jednostkach; brak obiecywanego przez PIS programu budowy dróg osiedlowych.

Jako symbol chaosu w kaliskim drogownictwie radni PO podają opóźnienia remontu mostu w ciągu ulicy Chopina. Zdaniem kaliskiej PO miasto nie podjęło wystarczających kroków, by zabezpieczyć się przed nierzetelnymi firmami jak konińskie przedsiębiorstwo, które najpierw źle oznaczyło roboty, a później na plac budowy wysyłało zaledwie dwóch, trzech pracowników, by w końcu zupełnie lekceważyć swoje obowiązki. Teraz miasto będzie szukać nowego wykonawcy modernizacji mostu, do tego czasu, czyli co najmniej do wiosny, obiekt będzie nieprzejezdny.

- Problemy na ulicy Chopina nie wzięły się jednak znikąd – uważają radni PO - W Kaliszu kompletnie odwrócono cykl inwestycyjny. Drogi powinno się projektować jesienią i zimą, aby zdążyć wczesną wiosną rozstrzygnąć przetarg i kiedy zrobi się ciepło – budować. U nas jest dokładnie odwrotnie ponieważ łopaty się wbija, gdy chwyta mróz. A w czasie letnich wakacji, kiedy łatwiej jest remontować ulice ze względu na mniejsze natężenie ruchu i sprzyjające warunki atmosferyczne, to w Kaliszu dzieje się niewiele – piszą w we wniosku o odwołanie wiceprezydenta radni PO.

Połączenie Zarządu Dróg Miejskich z niektórymi jednostkami Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego było błędem – przekonuje Klub radnych Platformy Obywatelskiej. Stanowisk nie obejmują fachowcy, a osoba, która ma zarządzać i nadzorować inwestycje drogowe – wiceprezydent Kijewski -  po prostu nie ma o tym pojęcia. - Jedyną jego właściwością jest specjalizacja w złośliwych i uszczypliwych uwagach wobec mieszkańców i opozycji. To z trudem było akceptowalne gdy te siermiężne żarty czy rymowanki były tylko emanacją pustosłowia radnego opozycyjnego, ale w ustach wiceprezydenta to wstyd dla miasta – piszą radni.

AG, fot. PJ

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Orlen Morawin k. Cekowa

20.11.17
Nie przegap okazji i dołącz do naszego zespołu - poszukujemy kandydatów na stanowiska Pracownik...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany