Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Pod tym adresem rodzą się… polityczne stowarzyszenia

Nie jest łatwo zerwać z polityczną przeszłością, szczególnie wtedy, gdy brakuje nam staranności w dopilnowaniu subtelnych szczegółów. Dziś grupa kaliszan z byłym wiceprezydentem Kalisza Piotrem Kościelnym na czele ogłosiła rejestrację nowego stowarzyszenia: Kaliszanie. Organizacja ma być świeżą siłą w mieście. Polityczna świeżość nazwisk założycieli może budzić wątpliwości, ale informacje z KRS o Kaliszanach budzi je na pewno. Ta „nowa siła” ma ten sam adres, co Wspólny Kalisz, którego kiedyś liderem był Kościelny, a dziś się od niego odcina. Jak to możliwe?

Szczypiorno – tu rodziła się niepodległość. Ul. Piechurów 9A – tu rodzą się stowarzyszenia Piotra Kościelnego.  Rodzą się i trwają, bo choć Piotr Kościelny od ponad 3 miesięcy nie jest już prezesem Wspólnego Kalisza i współtworzy teraz stowarzyszenie Kaliszanie, to w KRS obie te organizacje mają ten sam adres: Piechurów 9A.

Czy członkowie obu organizacji obradują w sąsiednich pokojach? A może na różnych piętrach? Edward Prus zaprzecza. Adres to pozostałość starych czasów, kiedy to Piotr Kościelny był szefem WK. - Trzeba sprawy uporządkować i to czas najwyższy przyszedł, ale ja sam nie jestem alfą i omegą żeby to wszystko dokonać i w najbliższym czasie pozwolę sobie na pomoc prawników i trzeba będzie to wszystko uporządkować.   – zapewnia Edward Prus.

Wspólny Kalisz stał się organizacją bezdomną, bo Piechurów 9A to adres nieaktualny. Nie mają też biura przy Górnośląskiej.  Nie mają strony internetowej. Nie mają prezesa i zarządu. Bałagan we wpisie KRS to jak widać ich najmniejszy problem.

Co innego Kaliszanie.  Po co zaczynać z adresem, który kojarzony jest ze Wspólnym Kaliszem? - Oba stowarzyszenia w momencie tworzenia organizacji łączy rzecz jasna moja osoba, a nawet adres siedziby, co jest najczęstszą praktyką w procesie rejestracyjnym tego typu organizacji.- Wyjaśnia nam Piotr Kościelny i zapewnia, że to przejściowe.

Po Wspólnym Kaliszu pozostał jedynie wspólny adres. Dziś ci ludzie nie trzymają się już za ręce. Każdy poszedł w swoją stronę.

Lider Kaliszan miał na uporządkowanie tej sprawy 3 miesiące. Nie zrobił tego do dziś, ale zapewnia, że Kaliszanie ze Wspólnym Kaliszem nie mają wiele wspólnego.   - Wśród 40 założycieli Kaliszan nie ma osób łączących członkostwo w obu stowarzyszeniach. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowe, chętne do działania osoby także jeśli będą osoby wcześniej związane z innymi stowarzyszeniami.- mówi Kościelny.

My widzimy, że oba stowarzyszenia łączy nie tylko wspólny adres podany w KRS. Jedni i drudzy mają problem z porządkiem we własnych papierach, ale bez wahania zapewniają, że uporządkują nam Kalisz.

M. Spętany, fot. archiwum

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany