Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Polityka

Poseł PiS z Kalisza nie uczestniczył w głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym

Jan Mosiński, kaliski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wyszedł z sejmowej Sali Posiedzeń przed głosowaniem nad kontrowersyjną ustawą o Sądzie Najwyższym i nie wziął w nim udziału. Nieobecność tłumaczy złym samopoczuciem. – Prezes Jarosław Kaczyński zna sytuację i przyjął moje wyjaśnienia ze zrozumieniem – zapewnia poseł Mosiński.

W ważnym dla PiS głosowaniu nie wzięło udziału w sumie 3 posłów tej partii, w tym Jan Mosiński z Kalisza. Wcześniej opuścił salę obrad. – Przez 20 lat walczyłem z przewlekłą chorobą, o czym nie wiedzieli nawet niektórzy moi znajomi. Niedawno dowiedziałem się, że udało mi się ją pokonać, ale nadal odczuwam skutki leczenia – mówi portalowi faktykaliskie.pl Jak Mosiński. – W dniu głosowania po prostu bardzo źle się poczułem i musiałem wyjść. Przemawiał wówczas Rzecznik Praw Obywatelskich, pan Adam Bodnar i miałem nadzieję, że potrwa to równie długo, jak dnia poprzedniego i zdążę na głosowanie, ale mówił krócej i nie zdążyłem.

Poseł twierdzi jednak, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zna powód jego nieobecności i przyjął tłumaczenie ze zrozumieniem. – Oczywiście gdyby okazało się, że zabrakło jednego głosu do przyjęcia ustawy, czułbym się z tym źle, ale na szczęście tak się nie stało – dodaje Jan Mosiński i zapewnia, że gdyby był obecny na sali, głosowałby tak samo, jak jego partyjni koledzy.

Oprócz Jana Mosińskiego, na głosowaniu zabrakło jeszcze dwóch posłów PiS: Łukasza Rzepeckiego i Zbigniewa Biernata. – Musiałem przejść zabieg po urazie. Pokaleczyła mnie kosa spalinowa. Mam pozrywane ścięgna i długą rehabilitację przed sobą – powiedział portalowi Fakt24.pl ten drugi. Z posłem Rzepeckim dziennikarzom nie udało się skontaktować. Zastanawiają się natomiast, czy zapowiedziane w czwartek odwołanie go z sejmowej komisji ds. UE i to kara za nieobecność w Sejmie.  

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany