Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 maj 2018 Godzina:
imieniny: Imisława, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Posłowie PiS ganią prezydenta Kalisza

Głos w temacie numer jeden ostatnich dni zabrali również posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu. Joanna Lichocka, Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak zgodnie krytykują nie tyle sam pomysł rozszerzenia granic Kalisza, co formę działań Grzegorza Sapińskiego. Nazwali je niefortunnymi, mało eleganckimi i niepoważnymi.

Joanna Lichocka uważa, że rok wyborczy nie jest dobrym czasem na tak poważną i budzącą wiele emocji sprawę, jaką jest powiększenie Kalisza kosztem sąsiadujących z nim gmin.  – To niepotrzebne antagonizowanie społeczności lokalnej. Jeżeli można podejmować dyskusję o poszerzeniu jakiejś aglomeracji, w tym przypadku Kalisza, to trzeba to robić w spokojnym czasie, wysłuchując mieszkańców zarówno miasta jak i ościennych gmin i powiatów. Należy bardzo poważnie wsłuchać się w ich głos, a nie w sposób nieprzemyślany wprowadzać to w tej chwili, w roku wyborczym i prawdopodobnie chcąc z tego stworzyć swój motyw, który będzie obecny w kampanii samorządowej – mówiła na poniedziałkowej konferencji prasowej Joanna Lichocka.

Posłanka zapewniła, że jest przeciwna pomysłowi przyłączenia do Kalisza 17 miejscowości. – I chciałabym powiedzieć tym wszystkim zaniepokojonym tą deklaracją mieszkańcom gmin i powiatów ościennych, którzy z zaskoczeniem przyjęli ten pomysł jako już nieomal dokonany, że ja będę temu przeciwna. Bez zgody mieszkańców gmin i powiatów nie można ponad ich głowami nic w pośpiechu załatwiać.

-  Nie tylko moment, ale i forma nie została odpowiednio dobrana – dodaje Tomasz Ławniczak. - Myśmy dowiedzieli się o tym jako parlamentarzyści z mediów. Ja zostałem tym zaskoczony. A poza tym obawiam się, że jest to pewna rysa na funkcjonowaniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i współpracy samorządów w ramach AKO pomiędzy sobą –twierdzi Tomasz Ławniczak, poseł PiS.

Piotr Kaleta podkreśla, że na każdy temat można i trzeba dyskutować, ale z poszanowaniem praw partnerów, jakimi powinni być dla Kalisza włodarze sąsiadujących z nami samorządów. - Ja tylko przypomnę, że mieliśmy niedawno spotkanie noworoczne, gdzie prezydent Kalisza bardzo przyjaźnie się wypowiadał o współpracy z samorządami ościennymi. Oni byli też gośćmi na  tym spotkaniu, dlatego dla mnie jest to mało eleganckie, że za jakiś czas oni są zaskakiwani taką informacją. Bo przecież o wszystkim można rozmawiać, ale też trzeba się traktować poważnie – uważa poseł Kaleta.

Jak zagłosują radni Prawa i Sprawiedliwości w ten czwartek? Na razie tego nie zdradzają. Z kolei radni Platformy Obywatelskiej już zapowiedzieli, że poprą projekt uchwały o rozszerzeniu granic Kalisza - piszemy o tym TUTAJ

AG, fot. AG

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany