Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Posłowie PiS ganią prezydenta Kalisza

Głos w temacie numer jeden ostatnich dni zabrali również posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu. Joanna Lichocka, Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak zgodnie krytykują nie tyle sam pomysł rozszerzenia granic Kalisza, co formę działań Grzegorza Sapińskiego. Nazwali je niefortunnymi, mało eleganckimi i niepoważnymi.

Joanna Lichocka uważa, że rok wyborczy nie jest dobrym czasem na tak poważną i budzącą wiele emocji sprawę, jaką jest powiększenie Kalisza kosztem sąsiadujących z nim gmin.  – To niepotrzebne antagonizowanie społeczności lokalnej. Jeżeli można podejmować dyskusję o poszerzeniu jakiejś aglomeracji, w tym przypadku Kalisza, to trzeba to robić w spokojnym czasie, wysłuchując mieszkańców zarówno miasta jak i ościennych gmin i powiatów. Należy bardzo poważnie wsłuchać się w ich głos, a nie w sposób nieprzemyślany wprowadzać to w tej chwili, w roku wyborczym i prawdopodobnie chcąc z tego stworzyć swój motyw, który będzie obecny w kampanii samorządowej – mówiła na poniedziałkowej konferencji prasowej Joanna Lichocka.

Posłanka zapewniła, że jest przeciwna pomysłowi przyłączenia do Kalisza 17 miejscowości. – I chciałabym powiedzieć tym wszystkim zaniepokojonym tą deklaracją mieszkańcom gmin i powiatów ościennych, którzy z zaskoczeniem przyjęli ten pomysł jako już nieomal dokonany, że ja będę temu przeciwna. Bez zgody mieszkańców gmin i powiatów nie można ponad ich głowami nic w pośpiechu załatwiać.

-  Nie tylko moment, ale i forma nie została odpowiednio dobrana – dodaje Tomasz Ławniczak. - Myśmy dowiedzieli się o tym jako parlamentarzyści z mediów. Ja zostałem tym zaskoczony. A poza tym obawiam się, że jest to pewna rysa na funkcjonowaniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i współpracy samorządów w ramach AKO pomiędzy sobą –twierdzi Tomasz Ławniczak, poseł PiS.

Piotr Kaleta podkreśla, że na każdy temat można i trzeba dyskutować, ale z poszanowaniem praw partnerów, jakimi powinni być dla Kalisza włodarze sąsiadujących z nami samorządów. - Ja tylko przypomnę, że mieliśmy niedawno spotkanie noworoczne, gdzie prezydent Kalisza bardzo przyjaźnie się wypowiadał o współpracy z samorządami ościennymi. Oni byli też gośćmi na  tym spotkaniu, dlatego dla mnie jest to mało eleganckie, że za jakiś czas oni są zaskakiwani taką informacją. Bo przecież o wszystkim można rozmawiać, ale też trzeba się traktować poważnie – uważa poseł Kaleta.

Jak zagłosują radni Prawa i Sprawiedliwości w ten czwartek? Na razie tego nie zdradzają. Z kolei radni Platformy Obywatelskiej już zapowiedzieli, że poprą projekt uchwały o rozszerzeniu granic Kalisza - piszemy o tym TUTAJ

AG, fot. AG

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI

21.02.18
Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI 16V, moc 82KM, rozrząd na łancuchu, zalany olejem 10W40, rok 1999,...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu

22.02.18
W ramach rozwoju poszukujemy Kandydatów na stanowisko Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu....
Polecane

Domki letniskowe HOLIDAY Ustronie Morskie . WAKACJE 2018

05.02.18
apraszamy Państwa do domków letniskowych "HOLIDAY" położonych w Ustroniu Morskim....
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany