Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wiktoria, Bernardyn

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

Prezydent Sapiński z ważną funkcją w nowej partii

W sobotę wicepremier Jarosław Gowin przedstawił swoje nowe ugrupowanie - Porozumienie. W relacjach z tego wydarzenia można było znaleźć mocny wątek kaliski, bo ważną postacią w tym konserwatywno – liberalnym towarzystwie został Grzegorz Sapiński. Prezydent Kalisza stanął na czele rady samorządowej Porozumienie, która ma „wziąć na siebie ciężar wypracowania zrębów dalszej reformy samorządowej”. Najwyraźniej Jarosław Gowin wysoko ceni sobie Grzegorza Sapińskiego, skoro powierza tak duże zadanie człowiekowi, który rządzi miastem dopiero przez 3 lata i okres ten nie jest najlepszym w rozwoju Kalisza. Jaki będzie ostatni, czwarty rok kadencji Sapińskiego? Czy rosnące ambicje i obowiązki w nowej partii uda mu się pogodzić z rzetelną pracą dla naszego miasta?

Najważniejsze wydarzenie na prawej stronie polskiej polityki tej jesieni, a w jego centrum prezydent Kalisza. Grzegorz Sapiński podczas Konwencji Zjednoczeniowej zasiadał w pierwszym rzędzie. Nie przez przypadek, bo Jarosław Gowin w swoim nowym ugrupowaniu dużo miejsca poświęca samorządowcom, a w programie Porozumienia samorządy mają duże znaczenie.

Dlatego też do współpracy w swoim nowym projekcie zaprosił kilkudziesięciu samorządowców. W tym prezydenta Torunia, Sieradza, Piekar Śląskich i właśnie Kalisza.  – To samorządowcy z wielkim doświadczeniem i dorobkiem” – mówił o nich Gowin.  Wyróżnienie prezydenta Sapińskiego jest w tym gronie jest znaczące, bo nie dość, że zasiada, jak ocenia wicepremier wśród ludzi „z wielkim doświadczeniem i dorobkiem”, to będzie w dużym stopniu nimi kierował.

Grzegorz Sapiński od razu został mianowany na ważne partyjne stanowisko. Jak informuje portalsamorzadowy.pl, zostanie szefem rady samorządowej Porozumienia. - Wokół naszego ugrupowania utworzymy radę samorządową, która weźmie na siebie ciężar wypracowania zrębów dalszej reformy samorządowej.  - zapowiedział Gowin.  

Prezydent najstarszego miasta w Polsce, który urząd ten piastuje od 3 lat i jest przez kaliszan skrajnie różnie oceniany, teraz będzie odpowiedzialny za reformę samorządową w całym kraju, a przynajmniej za jej propozycję partii Porozumienie. Można się spodziewać, że tak ważne zadanie będzie silnie angażował Grzegorza Sapińskiego, a przecież obowiązków związanych z samorządnością ma dużo więcej. Jest też bowiem prezesem Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej, a w końcu i prezydentem Kalisza.

Jak prezydent poradzi sobie z natłokiem obowiązków i w jaki sposób wpłynie to na rządzenie Kaliszem, które wielu kaliszan już wcześniej ocenia źle.  Sam Grzegorz Sapiński dwa tygodnie temu tłumaczył, że wchodzi do polityki, by tam działać na rzecz Kalisza. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że przy okazji szykuje sobie miękkie partyjne lądowanie po ewentualnej przegranej w walce o reelekcję w Grodzie nad Prosną.

Polityczna aktywność Grzegorza Sapińskiego na pewno będzie jednym z atrybutów,  z którym zawsze będą go pamiętać kaliszanie. Prezydent został wybrany jako kandydat Wspólnego Kalisza, później sympatyzował z PiS, przez chwilę był w Bezpartyjnych, dziś jest już w Porozumieniu. I tym razem to partyjne porozumienie z nowym towarzystwem może przyjść mu łatwiej, bo i Grzegorz Sapiński  i Jarosław Gowin mają wspólną historię. W Platformie Obywatelskiej.

MS, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany