Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Polityka

TVP odmówiła reklamy książki o Macierewiczu. „Przemycił” ją do programu poseł z okręgu kaliskiego

Książka Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice” zaistniała w niedzielę na antenie TVP Info, pomimo że wcześniej telewizja publiczna odmówiła wydawcy reklamy tej publikacji. Egzemplarz przyniósł do studia Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej z okręgu kaliskiego i niespodziewanie wyciągnął go podczas programu na żywo. Zaskoczony prowadzący zapowiedział, że parlamentarzysta powinien spodziewać się teraz rachunku za reklamę.

W niedzielę wieczorem, 3 września Adam Szłapka był gościem programu „Minęła 20” w TVP Info. Dyskusja poświęcona była m.in. kolejnej debacie w Parlamencie Europejskim na temat przestrzegania praworządności w Polsce. Pod koniec rozmowy Adam Szłapka niespodziewanie wyciągnął książkę Tomasza Piątka i zaprezentował ją do kamery.  – Korzystając z okazji, bo w TVP nie dało się reklamować książki Tomasza Piątka, bardzo wszystkich zachęcam do przeczytania książki o Antonim Macierewiczu. Naprawdę każdy wyciągnie wnioski sam – powiedział Adam Szłapka.

Na te słowa natychmiast zareagował gospodarz programu Adrian Klarenbach. – Zdaje się, że zachowuje się pan bardzo nieelegancko. Jako parlamentarzysta sprawujący mandat posła powinien pan, mówiąc o praworządności, znać granice, które pan w tej chwili przekroczył. Powiem tak: mam nadzieję, że Biuro Promocji i Reklamy wystawi panu rachunek - powiedział dziennikarz TVP Info.

O tym, że TVP odmówiło pokazania krótkiego spotu napisała w piątek „Gazeta Wyborcza”. Przedstawiciele telewizji publicznej mieli twierdzić, że reklama książki Tomasza Piątka przestawia ministra obrony narodowej „w złym świetle, stanowiąc wyraz jedynie poglądów autora”. „Założeniem TVP, jako nadawcy publicznego jest natomiast, aby nadawane programy i inne przekazy były obiektywne” – cytuje fragment maila, który otrzymał wydawca książki „Gazeta Wyborcza”. 

Incydent zobaczycie w 30. minucie nagrania

MIK, fot. zrzut z ekranu, wideo: YouTube - źródło: TVP

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany