Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Anastazja, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

„Wspólny Kalisz” zniknie z Rady Miejskiej? Edward Prus myśli o przejściu do klubu PiS

Jak podaje portal wkaliszu.pl: jedyny radny Wspólnego Kalisza Edward Prus zamierza dołączyć do Klubu Prawa i Sprawiedliwości. A to oznacza, że prezydenckie ugrupowanie nie będzie miało żadnego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Informacja jest na razie nieoficjalna. – Były rozmowy na ten temat, ale jeszcze decyzji nie podjąłem – komentuje Edward Prus.

Stowarzyszenie Wspólny Kalisz, które odniosło spektakularny sukces w wyborach samorządowych w 2014 roku, po dwóch latach zalicza kryzys za kryzysem. Klub radnych prezydenckiego ugrupowania początkowo liczył czterech przedstawicieli. Troje z nich pół roku temu, w lutym, wystąpiło z Klubu i założyło nową formację: Tak dla Kalisza. Magdalena Spychalska, Małgorzata Zarzycka i Piotr Lisowski nie chcieli dalej podpisywać się pod działaniami Grzegorza Sapińskiego, z którym szli do wyborów. Źle ocenili także obecną koalicję.

W Klubie Wspólnego Kalisza został tylko Edward Prus, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. To jeden z filarów Wspólnego Kalisza, który jak wynika z obserwacji, ma bardzo dobry kontakt z prezesem Stowarzyszenia, wiceprezydentem Piotrem Kościelnym. W ostatnim czasie coraz wyraźniejsze stały się sygnały, że i on zamierza opuścić swój rodzimy Klub. - Rozmowy były prowadzone, ale żadnych ustaleń stuprocentowych nie dokonaliśmy. Ja jestem wierny do końca. Na moim sercu leży teraz  ciężka rzecz. (…) Dzieją się takie rzeczy w Kaliszu, które w głowie mi się nie mieszczą. Po co robić jakieś zawirowania polityczne, koalicyjne, to nikomu nie świadczy i niczemu nie służy (…) Chcę działać dla tego miasta. Nie po to zostałem radnym, żeby najważniejszą kwestią było to, gdzie ja będę – mówi nam Edward Prus. Wszystko ma stać się jasne 29 września podczas Sesji Rady Miasta. Wtedy Prus zamierza z mównicy przekazać swoją decyzję dotyczącą dalszego reprezentowania Wspólnego Kalisza w radzie lub przejścia do Klubu PiS. –Wypowiem się również na wiele tematów dotyczących miasta – dodaje.

Adam Koszada, przewodniczący Klubu PiS przyznaje, że to Edward Prus sam rozpoczął rozmowę o swoim zasileniu szeregów radnych PiS.- Jeśli Edward Prus wyrazi wolę dołączenia do naszego klubu, to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań. Już od dwóch lat bardzo dobrze nam się współpracuje i przez ten czas radny Prus często miał zbliżone do nas zdanie – mówi nam Adam Koszada.

W 25-osobowej Radzie Miejskiej Kalisza rządząca koalicja PiS-SLD-Wspólny Kalisz liczy 10 radnych. Jeżeli zatem Wspólny Kalisz straci swojego przedstawiciela, zniknie z Rady. Czy słowa Edwarda Prusa: -Jestem wierny do końca - nie są przepowiednią rychłego odwołania Piotra Kościelnego z funkcji wiceprezydenta miasta - prezesa Stowarzyszenia Wspólny Kalisz? 

AG, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY

21.01.18
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne...

sprzedam mieszkanie

21.01.18
2-pokojowe, po remoncie, 48 m, 4 piętro, os. Korczak, balkon, parking dla mieszkańców na pilota,...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Autolaweta RIKO - Transport Maszyn Rolniczych do 8 TON !!!

21.01.18
Oferujemy usługi autolawetą o ładowności do 8 ton. Przewozimy samochody, wózki widłowe, maszyny...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany