Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Aniela, Galezy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Polityka

„Wspólny Kalisz” zniknie z Rady Miejskiej? Edward Prus myśli o przejściu do klubu PiS

Jak podaje portal wkaliszu.pl: jedyny radny Wspólnego Kalisza Edward Prus zamierza dołączyć do Klubu Prawa i Sprawiedliwości. A to oznacza, że prezydenckie ugrupowanie nie będzie miało żadnego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Informacja jest na razie nieoficjalna. – Były rozmowy na ten temat, ale jeszcze decyzji nie podjąłem – komentuje Edward Prus.

Stowarzyszenie Wspólny Kalisz, które odniosło spektakularny sukces w wyborach samorządowych w 2014 roku, po dwóch latach zalicza kryzys za kryzysem. Klub radnych prezydenckiego ugrupowania początkowo liczył czterech przedstawicieli. Troje z nich pół roku temu, w lutym, wystąpiło z Klubu i założyło nową formację: Tak dla Kalisza. Magdalena Spychalska, Małgorzata Zarzycka i Piotr Lisowski nie chcieli dalej podpisywać się pod działaniami Grzegorza Sapińskiego, z którym szli do wyborów. Źle ocenili także obecną koalicję.

W Klubie Wspólnego Kalisza został tylko Edward Prus, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. To jeden z filarów Wspólnego Kalisza, który jak wynika z obserwacji, ma bardzo dobry kontakt z prezesem Stowarzyszenia, wiceprezydentem Piotrem Kościelnym. W ostatnim czasie coraz wyraźniejsze stały się sygnały, że i on zamierza opuścić swój rodzimy Klub. - Rozmowy były prowadzone, ale żadnych ustaleń stuprocentowych nie dokonaliśmy. Ja jestem wierny do końca. Na moim sercu leży teraz  ciężka rzecz. (…) Dzieją się takie rzeczy w Kaliszu, które w głowie mi się nie mieszczą. Po co robić jakieś zawirowania polityczne, koalicyjne, to nikomu nie świadczy i niczemu nie służy (…) Chcę działać dla tego miasta. Nie po to zostałem radnym, żeby najważniejszą kwestią było to, gdzie ja będę – mówi nam Edward Prus. Wszystko ma stać się jasne 29 września podczas Sesji Rady Miasta. Wtedy Prus zamierza z mównicy przekazać swoją decyzję dotyczącą dalszego reprezentowania Wspólnego Kalisza w radzie lub przejścia do Klubu PiS. –Wypowiem się również na wiele tematów dotyczących miasta – dodaje.

Adam Koszada, przewodniczący Klubu PiS przyznaje, że to Edward Prus sam rozpoczął rozmowę o swoim zasileniu szeregów radnych PiS.- Jeśli Edward Prus wyrazi wolę dołączenia do naszego klubu, to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań. Już od dwóch lat bardzo dobrze nam się współpracuje i przez ten czas radny Prus często miał zbliżone do nas zdanie – mówi nam Adam Koszada.

W 25-osobowej Radzie Miejskiej Kalisza rządząca koalicja PiS-SLD-Wspólny Kalisz liczy 10 radnych. Jeżeli zatem Wspólny Kalisz straci swojego przedstawiciela, zniknie z Rady. Czy słowa Edwarda Prusa: -Jestem wierny do końca - nie są przepowiednią rychłego odwołania Piotra Kościelnego z funkcji wiceprezydenta miasta - prezesa Stowarzyszenia Wspólny Kalisz? 

AG, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Doradca Klienta

09.11.17
<p>Lider na rynku finansowym, poszukuje kandydatów na nowe stanowisko: Doradca Klienta...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany