Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Poniedziałek bez samochodu

W najbliższy poniedziałek, 22 września cały świat będzie obchodził Dzień Bez Samochodu. W akcję włącza się także Kalisz. Porozumienie Rowerzystów, Pieszych i Kierowców „Rowerem do Nowoczesności” we współpracy z Urzędem Miejskim zaprasza na multimedialne prelekcje i zachęca: w poniedziałek samochód zostawmy przed domem, przesiądźmy się na rower, zdecydujmy się na spacer lub skorzystajmy z komunikacji miejskiej.

W Dniu Bez Samochodu zamknięte dla ruchu aut osobowych będą ulica Zamkowa i Śródmiejska - na odcinku od Mostu Kamiennego do Głównego Rynku. Ograniczenie będzie obowiązywało od 8:00 do 20:00.  - Te ulice wraz z placem ratuszowym przez 20 lat były deptakami, to były ulice dla ludzi. Proszę spojrzeć, jak one wyglądają teraz. To są parkingi dla samochodów, składowiska aut – mówi Arkadiusz Pacholski z Porozumienia Rowerzystów, Pieszych i Kierowców „Rowerem do Nowoczesności”. - Chcemy pokazać społeczeństwu, że można w tym dniu poruszać się inaczej, nie tylko samochodem osobowym, ale pieszo, rowerem czy komunikacją zbiorową – dodaje prezes Porozumienia, Dariusz Mencel.

Arkadiusz Pacholski i Dariusz Mencel

W akcje włączają się także Kaliskie Linie Autobusowe. W poniedziałek każdy właściciel auta, legitymując się dowodem rejestracyjnym, będzie mógł bez ograniczeń korzystać z autobusów miejskiego przewoźnika.

Agnieszka Gierz, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany