Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Adolfa, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Bal kostiumowy Królowej Wiktorii. Niezwykła wystawa w Opatówku

53 fotografie pochodzące z Archiwum Lafayette’a w Victoria & Albert Museum w Londynie, stanowiącego jedną z najbardziej znaczących brytyjskich kolekcji szklanych negatywów z okresu późnowiktoriańskiego i edwardiańskiego, będzie można oglądać w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Dopełnienie wystawy będą cztery historyczne kostiumy i zaaranżowane atelier fotograficzne, w którym będzie można wcielić w postacie z wielkiego balu ku czci królowej Wiktorii.

Bal w Devonshire House był  statnim tego rodzaju królewskim przyjęciem w historii Wielkiej Brytanii. Odbył się 2 lipca 1897 r. w celu uczczenia Diamentowego Jubileuszu Królowej Wiktorii upamiętniającego 60-lecie jej panowania. - Na wystawie za pośrednictwem wybranych kostiumów, objaśniony został późnowiktoriański świat idei, pojęć i wyobrażeń. Teksty, opisujące i analizujące wysoce skomplikowane stroje i bogactwo klejnotów, przenoszą nas w sferę historii, opery, literatury, malarstwa i poezji – zachęca do odwiedzenia wystawy Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. - Co szczególnie godne podkreślenia, przedstawienia postaci orientalnych ilustrują, w jaki sposób Wschód był postrzegany, rozumiany i interpretowany przez mieszkańców zachodniego świata w XIX w.

Dopełnienie wystawy stanowią cztery historyczne kostiumy drobiazgowo i ze znawstwem zrekonstruowane na podstawie fotografii z Archiwum Lafayette’a. Ich twórczyniami są absolwentki artystycznej uczelni Wimbledon College of Art w Londynie.

Na gości zwiedzających wystawę czeka również zaaranżowane atelier fotograficzne, w którym – z wykorzystaniem scenograficznego tła, kostiumów oraz rekwizytów – będzie można się wcielić w postacie z wielkiego balu ku czci królowej Wiktorii i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Wernisaż wystawy  zatytułowanej „Od Kleopatry do Nelsona. Jubileuszowy bal kostiumowy Królowej Wiktorii” odbędzie się 10 lutego br. o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przy ul. Kościelnej 1. Wystawa będzie czynna do kwietnia.

MIK, fot. MHP w Opatówku

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany