Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2017 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Drońscy w Muzeum w Opatówku ZDJĘCIA

Prace artystycznego małżeństwa Anny i Zygmunta Drońskich prezentuje Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Połączone ekspozycje zawierają malarstwo, prace wykonane technikami mieszanymi oraz fotografie.

Anna i Zygmunt Drońscy to uznani twórcy i nauczyciele akademiccy Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Choć łączeni są z olsztyńskim środowiskiem artystycznym, to jednak od lat mieszkają na wsi pod Barczewem, co na ogół ma niebagatelny wpływ na ich twórczość.
Anna Drońska (rocznik 1972) tytuł doktora zdobyła na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi, więc i do malarstwa wprowadza dodatkowe elementy, techniki, tworząc dużych rozmiarów nie tylko obrazy, ale także obiekty przestrzenne. Spektrum jej twórczych zainteresowań obejmuje przestrzenie związane ze sztuką ekologiczną, głęboką ekologią i aktywnością artystyczną zaangażowaną w kwestie społeczne.

Zygmunt Droński (rocznik 1953), choć przede wszystkim jest rasowym malarzem i rysownikiem, to jednak w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zdecydował się po raz pierwszy pokazać swe fotografie, które są wyraźnym zachwytem nad wspaniałością barw występujących w naturze.

Wystawę prac Drońskich oglądać można do końca grudnia.

RK, fot. org.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia wielkopostne?

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany