Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2017 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

STALY 1

Top Baner P

Top P 2

Powiat

Historyczny Sylwester w Opatówku ZDJĘCIA

Setki mieszkańców i gości bawiły się podczas nocy sylwestrowo - noworocznej na placu przy stawach w Opatówku. Była to szczególna i symboliczna uroczystość, gdyż po blisko 150 latach Opatówek znów stał się miastem. Tuż przed północą, z inicjatywy mieszkańców, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Opatówka wręczyli, na ręce władz samorządowych, klucz do bram miasta. O północy na niebie rozbłysły sztuczne ognie.

Organizatorzy obchodów: Towarzystwo Przyjaciół Opatówka, OSP Opatówek, Koło Gospodyń Wiejskich w Opatówku, Sołectwo Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku oraz Urząd Miejski Gminy Opatówek przygotowali dla zebranych szereg atrakcji. Wielkie świętowanie rozpoczęło się o godz. 23.00. Przybyli mogli skosztować gorącego żurku serwowanego przez przedstawicielki KGW na czele z Przewodniczącą Haliną Dobrzańską. OSP na czele z Prezesem Krzysztofem Karolewskim przygotowało ognisko, przy którym można było nie tylko się ogrzać ale również upiec kiełbaski. Nie lada atrakcją był ogromny tort okolicznościowy ufundowany przez Burmistrza Gminy, Sekretarza Gminy oraz radnych z miejscowości Opatówek, którym radna Marlena Kiermas-Gruszka, Sołtys Opatówka Karolina Olejniczak oraz Sekretarz Gminy Krzysztof Dziedzic częstowali wszystkich przybyłych na tą historyczną uroczystość. Bawiono się przy muzyce zapewnionej przez Janusza Pogorzeleca. Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy udowodnili, że potrafią się dobrze bawić.

Dla podkreślenia wagi wydarzenia, członek TPO oraz były Przewodniczący Rady Gminy Opatówek Stanisław Kuś, przedstawili przebieg starań o nadanie statusu miasta. Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, w swoim wystąpieniu, złożył życzenia noworoczne oraz zadeklarował dalszą pracę na rzecz budowania lepszej przyszłości oraz rozwoju całej gminy. Do mieszkańców popłynęły również ciepłe życzenia od Prezesa TPO Jana Kowalkiewicza, Przewodniczącego Rady Gminy Opatówek Pawła Bąkowskiego, Wicestarosty Kaliskiego Jana Kłysza oraz Sekretarza Gminy Opatówek Krzysztofa Dziedzica. Życzenia okolicznościowe przesłał również Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński. W uroczystościach uczestniczyli Radni Gminy Opatówek: Wojciech Pokojowy, Mariusz Małoburski, Mateusz Walczak oraz Sławomir Śniegula.

Podczas zabawy sylwestrowej nie zabrakło przepięknego i wyjątkowo bogatego pokazu sztucznych ogni, o który zadbali pracownicy Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek. Dzięki zaangażowaniu członków klubu sportowego w Opatówku z prezesem Piotrem Stasiakiem wokół stawów rozbłysły dodatkowo kolorowe race. W tej wyjątkowej scenerii wszyscy zebrani oraz przedstawiciele władz samorządowych wzajemnie złożyli sobie życzenia noworoczne. Historyczny moment uczczono również symboliczną lampką szampana.

W obchody historycznej zmiany statusu miejscowości włączyła się również parafia pw. NSPJ w Opatówku. O godz. 17.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. prałat Władysław Czamara oraz wikariusze Mariusz Kubisiak i Jacek Krzemiński współkoncelebrowali mszę świętą kończącą 2016 rok, podczas której poświęcony został klucz do bram miasta Opatówka. W mszy św. uczestniczyli: przedstawiciele TPO na czele z Przewodniczącym Janem Kowalkiewiczem, Jadwiga Miluśka-Stasiak, Stanisław Kuś oraz Mariusz Małoburski, władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Opatówek Sebastianem Wardęckim, Przewodniczącym Rady Gminy Opatówek Pawłem Bąkowskim, Sekretarzem Gminy Opatówek Krzysztofem Dziedzicem oraz mieszkańcy parafii.

Urząd Miejski Gminy Opatówek, fot. Jadwiga Miluśka-Stasiak

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 5 P

R6

3 kolumny P

Kalendarz P

Październik 2017

25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 5

Ogloszenia Podstrony

SKUP AUT OD 2000R NIE AUTOZLOM 500247769

20.10.17
Skup aut .Gwarantujemy szybką fachową obsługę.Minimum formalności.Dojeżdzamy natychmiast po...

Kupujemy Zadłużone Spółki - Ochrona 299 ksh i podatkowa

20.10.17
Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej finanse? Masz wątpliwości co do zastosowania przepisów?...

Poszukuje do wynajecia

19.10.17
Witam pilnie poszukuje do wynajecia domu w kaliszu lub 25 km od kalisza.
Polecane

Grafik, Progr. CNC, AutoCAD, Corel - 3D Lumen-Technik KALISZ

19.10.17
Poszukujemy: - Operator / Programista CNC - Grafik (AutoCAD) Obowiązki: przygotowywanie rysunkow do...

KREDYTY DLA FIRM - GOTÓWKI / KONSOLIDACJE! ZADZWOŃ!

20.10.17
NOWOŚĆ! 100% POLECANE KREDYTY DLA FIRM! Finansowanie dla wszystkich Przedsiębiorców , którzy chcą...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 3

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany