Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Kleofas

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Powiat

Kaliska do remontu. Ścieżka rowerowa i nowa nawierzchnia na głównej ulicy Szałego

Ulica Kaliska w Szałem zostanie kompleksowo przebudowana. Obok nowej nawierzchni powstanie ścieżka rowerowa. Gmina na remont tej ruchliwej drogi pozyskała 1 milion 350 tysięcy złotych. Drugie tyle dołożą Opatówek i Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Przebudowany zostanie 4-kilometrowy odcinek: od granicy z Kaliszem do skrzyżowania z drogą powiatową w Trojanowie. Remont będzie kompleksowy. - Planujemy wykonać nową nawierzchnię bitumiczną, ale również poszerzyć te drogę, by wyodrębnić pas pod ścieżkę rowerową. Wzdłuż całej ulicy Kaliskiej pojawi się także chodnik – zapowiada Sebastian Wardęcki, wójt gminy Opatówek.

Remont drogi ma być pierwszym elementem do ożywienia Szałego. Już w ubiegłym roku, po latach stagnacji, życie zaczęło tętnić na plaży. Jednak plany na ożywienie miejscowości są większe. W czasie kilku spotkań organizowanych w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, a dotyczących przyszłości Szałego, uczestnicy zawsze podkreślali, że obok konieczności oczyszczenia samego zbiornika, jednym z priorytetów powinien być remont ulicy Kaliskiej.  – Dlatego w budżecie powiatu kaliskiego na 2017 została zabezpieczona kwota prawie 600 tysięcy złotych na ten właśnie remont – mówi Mieczysław Łuczak, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.

 W ubiegłym roku, w ramach porozumienia, powiat przekazał drogę gminie. Dzięki temu ta mogła ubiegać się o dofinansowanie projektu remontu ulicy Kaliskiej. Całkowity koszt inwestycji to 2 miliony 700 tysięcy złotych. Połowę z Programu przebudowy dróg gminnych i powiatowych przekaże wojewoda. Resztę sfinansują po równo gmina Opatówek i powiat kaliski.

Przetarg na wykonanie remontu zostanie ogłoszony jeszcze zimą. Prace ruszą wiosną. 

AW, zdjęcia autor 

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany