Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 maj 2018 Godzina:
imieniny: Przecława, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Mieszkańcy Szałego toną w błocie ZDJĘCIA

Toną w błocie ludzie, toną samochody. Mieszkańcy czterech ulic w Szałem w gminie Opatówek nie mogą wydostać się z własnych posesji, ani do nich wrócić. – Ja już swoje auto zniszczyłem, a znajomi przestali do mnie przyjeżdżać – żali się czytelnik naszego portalu. Burmistrz Sebastian Wardęcki deklaruje, że gdy tylko pozwoli na to pogoda, drogi zostaną utwardzone.

Problem dotyczy czterech ulic: Zielonej, Wiśniowej, Sosnowej i częściowo Różanej, przylegających do nowo wyremontowanej ul. Kaliskiej. Mieszkańcy skarżą się, że w okresie roztopów wyjechanie z posesji i powrót do domu niekiedy graniczy z cudem. – Na nogach nie ma szans przejść, po prostu utonie się w błocie. A samochodem też nie zawsze się przejdzie – mówi nam mieszkający na jednej z ulic czytelnik portalu faktykaliskie.pl. – Nie tak dawno jedna z sąsiadek zakopała się swoim autem. Zdenerwowana stanem drogi wezwała policję i podobno radiowóz też się zakopał.

W ocenie mieszkańców winny jest wykonawca, który utwardził wspomniane drogi zbyt drobnym grysem. Ten zmieszał się z ziemią i utworzyło się błoto. – W dodatku te kamyczki z błotem oklejają nam samochody tak bardzo, że później nie idzie tego domyć. Mój mechanik powiedział mi wprost, że mam już zniszczony samochód – dodaje mężczyzna.

Tak wyglądają smaochody mieszkańców

Nie lepiej jest na posesjach, na które spływa woda z ulicy. W efekcie niektóre podwórka przypominają bagno. – Znajomi przestali już do mnie przyjeżdżać, bo ani przejechać, ani wysiąść z auta. Wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w gminie, ale bezskutecznie. Czujemy się zupełnie bezsilni i sfrustrowani – żali się nasz rozmówca.

Suchą nogą nie da się przejść także przez podwórza

Według nich gmina nie reaguje na apele o poprawienie stanu ulic. Z prośbą o interwencję zadzwonili do naszej redakcji. Po naszym mailu do Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek,  burmistrz Sebastian Wardęcki osobiście pojechał na miejsce. Przyznaje, że mieszkańcy mają prawo być rozżaleni i zapewnia, że sytuacja ulegnie wkrótce poprawie. – Nie odbierzemy tych robót, dopóki firma tego nie poprawi. Na razie jednak nie jest to możliwe ze względu na pogodę – mówi Sebastian Wardęcki. – Wcześniej stała tam woda, ponieważ jest problem także z odwodnieniem tych dróg. Rowki odwadniające, które się tam znajdowały w niektórych miejscach zostały zasypane i woda albo stoi, albo spływa na posesje. Próbowaliśmy w jednym miejscu wjechać ciężkim sprzętem, ale zrobiliśmy jeszcze gorzej niż było. Czekaliśmy na przymrozki, żeby mógł wjechać ciężki sprzęt, ale teraz kolei ziemia jest kompletnie zmarznięta i to także uniemożliwia prace.

Na razie wykonawca zasypał największe dziury. Docelowo wspomniane ulice zostaną utwardzone. - Firma ma dowieźć grubszego tucznia tam gdzie jest to potrzebne, tam gdzie trzeba to jeszcze wykorytujemy, a przy okazji odtworzymy te rowki odwadniające. – mówi Sebastian Wardęcki. – Skończyliśmy natomiast kanalizację, praktycznie całe Szałe jest już skanalizowane, dlatego projektujemy drogi i w tym roku będziemy je wykonywać. Nie chcę deklarować które konkretnie, bo to będzie decyzja Rady, ale będziemy robić asfaltowe drogi. Jeszcze trochę cierpliwości i skończą się problemy mieszkańców – zapewnia burmistrz Opatówka.

MIK, fot. czytelnik portalu

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany