Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Mieszkańcy Szałego toną w błocie ZDJĘCIA

Toną w błocie ludzie, toną samochody. Mieszkańcy czterech ulic w Szałem w gminie Opatówek nie mogą wydostać się z własnych posesji, ani do nich wrócić. – Ja już swoje auto zniszczyłem, a znajomi przestali do mnie przyjeżdżać – żali się czytelnik naszego portalu. Burmistrz Sebastian Wardęcki deklaruje, że gdy tylko pozwoli na to pogoda, drogi zostaną utwardzone.

Problem dotyczy czterech ulic: Zielonej, Wiśniowej, Sosnowej i częściowo Różanej, przylegających do nowo wyremontowanej ul. Kaliskiej. Mieszkańcy skarżą się, że w okresie roztopów wyjechanie z posesji i powrót do domu niekiedy graniczy z cudem. – Na nogach nie ma szans przejść, po prostu utonie się w błocie. A samochodem też nie zawsze się przejdzie – mówi nam mieszkający na jednej z ulic czytelnik portalu faktykaliskie.pl. – Nie tak dawno jedna z sąsiadek zakopała się swoim autem. Zdenerwowana stanem drogi wezwała policję i podobno radiowóz też się zakopał.

W ocenie mieszkańców winny jest wykonawca, który utwardził wspomniane drogi zbyt drobnym grysem. Ten zmieszał się z ziemią i utworzyło się błoto. – W dodatku te kamyczki z błotem oklejają nam samochody tak bardzo, że później nie idzie tego domyć. Mój mechanik powiedział mi wprost, że mam już zniszczony samochód – dodaje mężczyzna.

Tak wyglądają smaochody mieszkańców

Nie lepiej jest na posesjach, na które spływa woda z ulicy. W efekcie niektóre podwórka przypominają bagno. – Znajomi przestali już do mnie przyjeżdżać, bo ani przejechać, ani wysiąść z auta. Wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w gminie, ale bezskutecznie. Czujemy się zupełnie bezsilni i sfrustrowani – żali się nasz rozmówca.

Suchą nogą nie da się przejść także przez podwórza

Według nich gmina nie reaguje na apele o poprawienie stanu ulic. Z prośbą o interwencję zadzwonili do naszej redakcji. Po naszym mailu do Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek,  burmistrz Sebastian Wardęcki osobiście pojechał na miejsce. Przyznaje, że mieszkańcy mają prawo być rozżaleni i zapewnia, że sytuacja ulegnie wkrótce poprawie. – Nie odbierzemy tych robót, dopóki firma tego nie poprawi. Na razie jednak nie jest to możliwe ze względu na pogodę – mówi Sebastian Wardęcki. – Wcześniej stała tam woda, ponieważ jest problem także z odwodnieniem tych dróg. Rowki odwadniające, które się tam znajdowały w niektórych miejscach zostały zasypane i woda albo stoi, albo spływa na posesje. Próbowaliśmy w jednym miejscu wjechać ciężkim sprzętem, ale zrobiliśmy jeszcze gorzej niż było. Czekaliśmy na przymrozki, żeby mógł wjechać ciężki sprzęt, ale teraz kolei ziemia jest kompletnie zmarznięta i to także uniemożliwia prace.

Na razie wykonawca zasypał największe dziury. Docelowo wspomniane ulice zostaną utwardzone. - Firma ma dowieźć grubszego tucznia tam gdzie jest to potrzebne, tam gdzie trzeba to jeszcze wykorytujemy, a przy okazji odtworzymy te rowki odwadniające. – mówi Sebastian Wardęcki. – Skończyliśmy natomiast kanalizację, praktycznie całe Szałe jest już skanalizowane, dlatego projektujemy drogi i w tym roku będziemy je wykonywać. Nie chcę deklarować które konkretnie, bo to będzie decyzja Rady, ale będziemy robić asfaltowe drogi. Jeszcze trochę cierpliwości i skończą się problemy mieszkańców – zapewnia burmistrz Opatówka.

MIK, fot. czytelnik portalu

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI

21.02.18
Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI 16V, moc 82KM, rozrząd na łancuchu, zalany olejem 10W40, rok 1999,...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu

22.02.18
W ramach rozwoju poszukujemy Kandydatów na stanowisko Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu....
Polecane

Domki letniskowe HOLIDAY Ustronie Morskie . WAKACJE 2018

05.02.18
apraszamy Państwa do domków letniskowych "HOLIDAY" położonych w Ustroniu Morskim....
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany