Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Opatówek – Dobromierz. Porozumienie o współpracy ZDJĘCIA

Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka” i Stowarzyszenie „Aktywni Borów-Dzierzków” w województwie dolnośląskim podpisały list intencyjny o współpracy. 5 i 6 listopada przedstawiciele Fundacji gościli w gminie Dobromierz, gdzie za[poznawali się z działalnością Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie „Aktywni Borów-Dzierzków” od ponad 3 lat aktywizuje mieszkańców dwóch sąsiednich sołectw poprzez organizację różnorodnych spotkań, imprez i działań o charakterze lokalnym. Podobną działalność prowadzi „Inicjatywa dla Opatówka”. Podczas spotkania w gminie Dobromierz wymieniały się doświadczeniami. - Zwiedzanie  rozpoczęliśmy od wizyty w Urzędzie Gminy, gdzie przywitała nas Monika Borysewicz, sekretarz gminy. Następnie udaliśmy się na spacer po Dobromierzu oraz odwiedziliśmy kopalnię granitu w miejscowości Kostrza i Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy upamiętniające ofiary tamtejszego obozu koncentracyjnego – relacjonuje Mateusz Walczak, prezes „Inicjatywy dla Opatówka”. - Popołudnie rozpoczęliśmy od obiadu z władzami gminy Dobromierz, a później udaliśmy się do świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie, gdzie członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla nas spotkanie integracyjne oraz kolację. W części oficjalnej przywitał przybyłych gości Krystian Ulbin, prezes Stowarzyszenia „Aktywni Borów-Dzierzków”, który przedstawił swoją organizację i realizowane przez nią projekty.

Podobną prezentację w imieniu Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka” wygłosił także Mateusz Walczak. - Mieszkańcy byli pod ogromnym wrażeniem informacji, że znajdujące się na terenie gminy Opatówek organy firmy Schlag und Söhne pochodzą ze Starych Bogaczowic, oddalonych o kilka kilometrów od ich miejscowości - mówi. 

Następnie podpisano list intencyjny między organizacjami, wskazujący kierunki rozwoju współpracy.
Drugi dzień wizyty obejmował przede wszystkim wyjazd do pobliskiego Wałbrzycha, gdzie uczestnicy zwiedzili Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” oraz Zamek Książ.

RED, fot. Stowarzyszenie „Aktywni Borów Dzierzków”, Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany