Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Powiat

Orkiestry dęte z gminy Opatówek na festiwalu w Puławach ZDJĘCIA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko pod batutą Adriana Wałowskiego wraz z mażoretkami wzięła udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach. Na tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy gościła również orkiestra z Chełmc.

Festiwal, który odbył się w dniach 1- 3 września był bogaty w koncerty i przemarsze paradne, a Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko swoje występy rozpoczęła koncertem na Skwerze Niepodległości. Ciepłe i serdeczne przyjęcie publiczności oraz gromkie oklaski były chyba najlepszym podziękowaniem za wykonany koncert.

Kolejnego dnia orkiestra miała możliwość zagrania podczas rejsu po Wiśle w Kazimierzu Dolnym. Tam też po raz kolejny pokazała się na wizji TVP Info, gdzie przeprowadzono kilka wywiadów z muzykami i słuchaczami. Kulminacyjnym dniem była finałowa gala, która odbyła się w niedzielę na Sali Widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika. Przed koncertami na scenie, na Pl. Chopina odbyły się przemarsze, pokazy musztry paradne oraz wspólne wykonanie utworów "Orkiestry Dęte" i " Happy Marching Band" pod kierownictwem kapelmistrza orkiestry z Lwowa, Andriana Ljeskiwa. Podczas koncertów finałowych każda orkiestra miała swoje 20 minut na scenie, gdzie w blasku świateł scenicznych mogła się zaprezentować i pożegnać z przybyłą publicznością, która tak licznie dopisała - sala była wypełniona po brzegi.

RED za: UMG Opatówek

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany