Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Pastelowy świat

Magdalena Domagalska Krytkowska znana jest w regionie kaliskim głównie jako poetka. O tym, że jej pasją jest również malarstwo można było dowiedzieć się podczas wernisażu wystawy jej obrazów, którą można oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Przygoda Magdaleny Domagalskiej Krytkowskiej z malowaniem zaczęła się w 2004 r. w Zakładzie Aktywności Zawodowej, gdzie pracowała jako animator kultury w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Sama posiada poważną dysfunkcję wzroku, która wielu może wydawać się przeszkodą w przelewaniu obrazów na płótno. Jednak praca z osobami niepełnosprawnymi, które każdego dnia pokonują swoje ograniczenia, by realizować pasje była inspiracją dla poetki. - Przez moją wadę wzroku nie widzę świata takim jaki jest. Widzę abstrakcyjnie dlatego jej nie maluję - opowiadała zebranym na wernisażu gościom i miłośnikom malarstwa.

Prace Magdaleny Domagalskiej Krytkowskiej powstają głównie przy użyciu pasteli suchych, ale malowała również przy użyciu wielu innych technik. Swój warsztat doskonaliła pod okiem znanego malarza i rzeźbiarza Andrzeja Agi Grzelachowskiego. Z jego pracowni uzyskała certyfikat w dziedzinie malarstwa sztalugowego i ceramiki. Kolejnym jej mentorem był wrocławski grafik, rzeźbiarz i ekslibris ta Andrzej Żarnowiecki. Swój talent pogłębiała podczas plenerów malarskich w Jaraczewie i Malanowie, prowadzonych przez Beatę Solińską instruktorkę malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Brała udział w warsztatach i plenerach w Wągrowcu, Puszczykowie, Kępnie, Perzowie, Rychtalu i Braunschweigu w Dolnej Saksonii. Ostatnio szkoliła się pod okiem dr Katarzyny Maniewskiej na UTW w Kaliszu.

Wystawę można oglądać w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku do końca maja 2017 r.

AW, organizator 

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany