Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Pomogą osobom chorym i niesamodzielnym

10 mieszkańców z gminy Opatówek ukończyło kursu opiekuna osoby niesamodzielnej. Przez 120 godzin uczyli się jak pomagać i pielęgnować chorych czy wspierać ich psychicznie. Obok zajęć teoretycznych były też praktyczne. Projekt był realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

W czasie szkolenia uczestnicy uczyli się opieki nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi i nieradzącymi sobie w życiu. Kurs obejmował  pierwszą pomoc przedmedyczną czy poradnictwa psychologiczne w zakresie zarządzania emocjami. Zajęcia teoretyczne poświęcono nauce psychologiczno - społecznych aspektów pracy z osobami niepełnosprawnymi, komunikacji, negocjacjom, mediacjom; rodzajom i charakterystyce niepełnosprawności umysłowej i intelektualnej; gerantologii i terapii wieku późnego, podstawom higieny i pielęgnacji osób starszych i niepełnosprawnych, rodzajom i charakterystyce niepełnosprawności ruchowej; podstawom rehabilitacji ruchowej; dietetyce oraz etyce pracy opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej.

Zajęcia teoretyczne odbyły się w Świetlicy Środowiskowej "Słoneczko" w Opatówku. Praktyczne zostały przeprowadzone w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu ul. Winiarska Tam uczestnicy mogli sprawdzić jak wygląda praca z osobami chorymi, cierpiącymi na różnorodne schorzenia.  Uczestnicy kursu otrzymały dyplomy potwierdzające ich kompetencję. Pracy będą mogły szukac w placówkach zajmujących się chorymi, ale też jako opiekunowie w prywatnych domach. 

Szkolenie przeprowadził Zakład Doskonalenia Zawodowego Poznań Centrum Kształcenia Ustawicznego Kalisz. Projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Działanie 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne - " Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie kaliskim".

AW, UMiG w Opatówku

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany