Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Powstała Powiatowa Rada Biznesu

Jak powinna rozwijać się przedsiębiorczość w powiecie kaliskim i Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej, czego potrzebują przedsiębiorcy, by rozwijać swoją działalność lub myśleć o założeniu firm właśnie w tym regionie? Na te pytania będzie odpowiadać Powiatowa Rada Biznesu, którą w czasie wydarzenie z cyklu „Śniadanie biznesowe”, powołał Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

10 lat współpracy starosty kaliskiego z przedsiębiorcami z powiatu i miasta Kalisza skrystalizowało grono kompetentnych ludzi, którym zależy na rozwoju przedsiębiorczości  na terenie powiatu  oraz Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej. Takich, którzy chcą działać, ale i dzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami oraz oczekiwaniami, a także dokształcać się i w ten sposób umacniać pozycje swoich firm.  - Sukcesem powiatu jest skonsolidowanie tej grupy, o której z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są przyjaciółmi powiatu kaliskiego, z którymi chcemy współpracować, bo to jest dla nas cenne źródło informacji. Są takie sytuacje, że my jako samorządowcy chcielibyśmy z wami skonsultować, bo mamy wam służyć, bo wy robicie interes na terenie powiatu i ta pomoc urzędnicza też często jest potrzebna. Stąd ten pomysł, aby można było powołać Radę Biznesu. To będzie w luźnej formie bez zbędnych struktur, bo chcę umożliwić kontakt, aby była możliwość bliższej współpracy i konsultacji- mówił starosta kaliski Krzysztof Nosal podczas „Śniadania biznesowego”.

Powiatowa Rada Biznesu ma pomóc w opracowaniu w miarę potrzeb wizji rozwoju powiatu priorytetów i głównych założeń dotyczących rozwoju gospodarczego, w opiniowaniu strategicznych dokumentów dotyczących planów rozwoju, planów zagospodarowania przestrzennego, w reprezentowaniu interesów środowiska przedsiębiorców oraz w promocji firm działających na terenie powiatu kaliskiego.

Podczas „Śniadania biznesowego” przedsiębiorcy wysłuchali prelekcji dotyczących najważniejszych spraw związanych z ich działalnościami, m.in.: o pakiecie narzędzi finansowych dla przedsiębiorstw w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej, o tym, jak zabezpieczyć się przed rosnącymi cenami energii elektrycznej i kiedy opłaca się stosować odnawialne źródła energii w firmie, o Krajowej Administracji Skarbowej i zmianach w prawie, a także o dotacjach UE skierowanych do wielkopolskich przedsiębiorstw i możliwości pozyskiwania środków unijnych przez przedsiębiorców z terenu powiatu kaliskiego.

AW, W. Przybylska, fot: I. Wałęsiak, W. Przybylska

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany