Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Przeprowadzka w starostwie WIZUALIZACJE

Przestronne sale, które pozwolą na szybszą obsługę petentów, a przede wszystkim w bardziej komfortowych dla nich warunkach. Do tego nowoczesna aranżacja i wyposażenie, które mają sprawić, że także urzędnicy będą lepiej i sprawniej pracować. Dwa wydziały Starostwa Powiatowego w Kaliszu od stycznia będą funkcjonowały w remontowanym od końca lat 90-tych skrzydle wschodniego budynku. Ostatnim etapem jest wyposażenie nowej przestrzeni.

Sporej, bo każda z dwóch dużych sal, do których zostaną przeniesione Wydział Budownictwa, Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Wydział Komunikacji, ma ponad 100 metrów kwadratowych. Remont skrzydła wschodniego Starostwa Powiatowego w Kaliszu zaczął się pod koniec lat… 90-tych. Teraz znalazły się pieniądze na wyposażenie pomieszczeń. – Konieczne jest okablowanie i doprowadzenie sieci internetowej, odświeżenie sal i oczywiście wyposażenie – wyjaśnia Jan Kłysz, wicestarosta kaliski. – Zabezpieczyliśmy na ten cel 200 tysięcy złotych. Wydamy jednak znacznie mniej, ponieważ w przetargu została wybrana oferta na 130 tysięcy złotych.

Górną salę skrzydła wschodniego zajmie Wydział Architektury i Budownictwa, który w tym momencie mieści się w budynku głównym starostwa. To kilka małych pomieszczeń biurowych, w których urzęduje kilkunastu pracowników. Petenci obsługiwani są przy biurkach, najczęściej kilku równocześnie w jednym pomieszczeniu. Trudno nazwać to komfortowymi warunkami, szczególnie dla osób, które chcą, by ich sprawy były znane jedynie urzędnikowi i nie trafiły do uszu innych mieszkańców powiatu, którzy w tym samym czasie rozwiązują swoje urzędowe sprawy. Na parterze zostanie zlokalizowany Wydział Komunikacji. – Sala obsługi mieści się w dawnym budynku poligraficznym Urzędu Wojewódzkiego i jest zbyt mała na potrzeby tego wydziału, dlatego też wymaga przeniesienia - dodaje Jan Kłysz.

Starostwo na wyposażenie nowych pomieszczeń zabezpieczyło 200 tysięcy złotych. W przetargu wygrała oferta w wysokości 130 tysięcy. W tym miesiącu w skrzydle wschodnim pojawi się Internet, a pomieszczenia zostaną okablowane. Przeprowadzka wydziałów zacznie się w grudniu, a mieszkańcy powiatu swoje urzędowe sprawy w nowej przestrzeni będą załatwiać od stycznia.

AW, zdjęcia autor, wizualizacja Starostwo Powiatowe w Kaliszu

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany