Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Smyki smykom ZDJĘCIA

„Smyki smykom” - pod takim hasłem w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku odbył się Koncert Mikołajkowy. W świątecznym repertuarze zaprezentowali się najzdolniejsi, nawet cztero- czy pięcioletni uczniowie szkół muzycznych z Kalisza, Ostrowa i Turku.

Koncert „Smyki smykom” w całości tworzyły dzieci – od konferansjerów, uczniów gimnazjum w Opatówku, po wszystkich wykonawców. Mikołajkowe spotkanie, pełne skocznych, świątecznych melodii, rozpoczęła Orkiestra Dziecięca „Archetti” z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Piętnastoosobowym zespołem na ogół dyryguje Andrzej Henryk Bączyk, ale w Opatówku godnie zastąpił go niewiele starszy od członków zespołu pianista Piotr Zuchowski. - Trzeba mieć dużo cierpliwości. Te dzieciaki, ogólnie, są bardzo otwarte, chętnie grają, próbują nowych utworów i – wbrew pozorom – sumiennie ćwiczą. Główny problem to czasami zapanować nad energią tylu młodych muzyków – mówi Piotr Zuchowski, dyrygent Orkiestry Dziecięcej „Archetti”.

Mikołajkową niespodziankę repertuarową dla małych melomanów przyszykował  Kwartet Perkusyjny. Formacja prowadzona przez muzyka Filharmonii Kaliskiej - Bartosza Bindla, do wykonania kilku utworów nie potrzebowała żadnych instrumentów. W niedzielne popołudnie w Opatówku zaprezentował się również Kwartet Saksofonowy, który tworzą nastoletni uczniowie Szkoły Muzycznej  w Turku. - Przygotowaliśmy dwa standardy jazzowe oraz amerykańską pieśń bożonarodzeniową White Christmas w jazzowym wykonaniu, aby wprowadzić nas w ten piękny, świąteczny nastrój – mówi Łukasz Chmura, nauczyciel PSM w Turku.

Kilka świątecznych utworów, a także kompozycje Haendla, Bacha, Webera i Dworzaka,  zagrało 24 dzieci, w wieku od 3 do 13 lat, ze szkoły muzycznej w Turku oraz Akademii Smyka, w której - coraz bardziej popularną w Polsce metodą Suzuki – gry na skrzypcach uczy muzyk z Filharmonii Kaliskiej. - Dzieci bardzo dobrze się czują w repertuarze kolędowym, ale takim bardziej dziecięcym, czyli trochę bardziej skocznym. Gramy, ale też potrafimy zaśpiewać i mam wrażenie, że dzieci bardzo to lubią – przekonuje Paweł Kulczycki, skrzypek, nauczyciel i dyrygent.

Bezpłatny koncert „Smyki smykom” zorganizowany został przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich, Urząd Gminy Opatówek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

RK, fot. autor

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany