Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 maj 2018 Godzina:
imieniny: Przecława, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Smyki smykom ZDJĘCIA

„Smyki smykom” - pod takim hasłem w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku odbył się Koncert Mikołajkowy. W świątecznym repertuarze zaprezentowali się najzdolniejsi, nawet cztero- czy pięcioletni uczniowie szkół muzycznych z Kalisza, Ostrowa i Turku.

Koncert „Smyki smykom” w całości tworzyły dzieci – od konferansjerów, uczniów gimnazjum w Opatówku, po wszystkich wykonawców. Mikołajkowe spotkanie, pełne skocznych, świątecznych melodii, rozpoczęła Orkiestra Dziecięca „Archetti” z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Piętnastoosobowym zespołem na ogół dyryguje Andrzej Henryk Bączyk, ale w Opatówku godnie zastąpił go niewiele starszy od członków zespołu pianista Piotr Zuchowski. - Trzeba mieć dużo cierpliwości. Te dzieciaki, ogólnie, są bardzo otwarte, chętnie grają, próbują nowych utworów i – wbrew pozorom – sumiennie ćwiczą. Główny problem to czasami zapanować nad energią tylu młodych muzyków – mówi Piotr Zuchowski, dyrygent Orkiestry Dziecięcej „Archetti”.

Mikołajkową niespodziankę repertuarową dla małych melomanów przyszykował  Kwartet Perkusyjny. Formacja prowadzona przez muzyka Filharmonii Kaliskiej - Bartosza Bindla, do wykonania kilku utworów nie potrzebowała żadnych instrumentów. W niedzielne popołudnie w Opatówku zaprezentował się również Kwartet Saksofonowy, który tworzą nastoletni uczniowie Szkoły Muzycznej  w Turku. - Przygotowaliśmy dwa standardy jazzowe oraz amerykańską pieśń bożonarodzeniową White Christmas w jazzowym wykonaniu, aby wprowadzić nas w ten piękny, świąteczny nastrój – mówi Łukasz Chmura, nauczyciel PSM w Turku.

Kilka świątecznych utworów, a także kompozycje Haendla, Bacha, Webera i Dworzaka,  zagrało 24 dzieci, w wieku od 3 do 13 lat, ze szkoły muzycznej w Turku oraz Akademii Smyka, w której - coraz bardziej popularną w Polsce metodą Suzuki – gry na skrzypcach uczy muzyk z Filharmonii Kaliskiej. - Dzieci bardzo dobrze się czują w repertuarze kolędowym, ale takim bardziej dziecięcym, czyli trochę bardziej skocznym. Gramy, ale też potrafimy zaśpiewać i mam wrażenie, że dzieci bardzo to lubią – przekonuje Paweł Kulczycki, skrzypek, nauczyciel i dyrygent.

Bezpłatny koncert „Smyki smykom” zorganizowany został przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich, Urząd Gminy Opatówek i Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

RK, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany