Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 maj 2018 Godzina:
imieniny: Beda, Radowit

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Spotkanie Noworoczne w starostwie ZDJĘCIA

Władze powiatu kaliskiego podsumowały mijający rok i podzieliły się planami na 2017. A wszystko przy dźwiękach kolęd, życzeniach i w gronie przyjaciół, którzy od kilkunastu lat na początku stycznia przyjmują zaproszenie i zjawiają się w starostwie, by przywitać Nowy Rok.

Spotkanie rozpoczął koncert kolęd i utworów świątecznych w wykonaniu Doroty Wróblewskiej i Lechosława Nowaka ze studia Happy Singers, którym towarzyszył kwartet smyczkowy Filharmonii Kaliskiej. Po muzycznym prezencie miniony rok podsumował gospodarz Krzysztof Nosal. – Był to rok obfitujący w wiele wydarzeń na różnych polach. Możemy pochwalić się jedną z większych w historii inwestycją drogową, czyli przebudową 21-kilometrowego odcinka biegnącego przez gminy Ceków Kolonia i Lisków, który kosztował ponad 4,5 miliona, a był możliwy dzięki współpracy samorządów wielu szczebli. Był to też rok, w którym obchodziliśmy 1050. Rocznicę Chrztu Polski, a powiat kaliski był pierwszym, który zorganizował obchody tego wydarzenia - powiedział.

Jak zapewnił starosta, nadchodzące miesiące będą równie intensywne. Przypomniał, że już niebawem ruszy przetarg na remont dróg biegnących przez gminy Szczytniki i Opatówek i ta inwestycja również będzie robiona w partnerstwie. Obecny na spotkaniu Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego dodał, że 2016 z jeszcze jednego względu zapisał się w kronikach. – Odbyły się tutaj Wojewódzko – Diecezjalne Dożynki. Blisko sto lat po tych, które zorganizował ks. Wacław Bliziński. Tamte przeszły do historii. Miejmy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie też będzie dla potomnych wzorem, który warto powtórzyć, a tuż po zakończeniu dożynek w Liskowie miałem wiele głosów, że było to najlepiej zorganizowane wielkopolskie Święto Plonów - podkreślał.

Wśród gości byli także ks. bp. Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej, Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, parlamentarzyści obecnej kadencji: Andżelika Możdżanowska, Wojciech Ziemniak i Piotr Kaleta oraz poprzedniej: Józef Racki i Leszek Aleksandrzak, a także przedstawiciele władz województwa: Krzysztof Grabowski, wicemarszałek i radny Sejmiku Jan Grzesiek, władz miasta: Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i wiceprezydent Barbara Gmerek, wójtowie i burmistrzowi gmin powiatu kaliskiego i gmin z powiatów sąsiadujących z powiatem kaliskim, a także przedstawiciele jednostek działających na terenie miasta i powiatu.  

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany