Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Spotkanie noworoczne w starostwie ZXDJĘCIA

Podsumowania i plany na najbliższe miesiące, a przy okazji życzenia i świąteczne melodie – początek roku sprzyja spotkaniom. Takie, w zimowej scenerii przygotowanej przez uczniów z Opatówka, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Miniony rok w powiecie kaliskim podsumował starosta Krzysztof Nosal. Samorządowiec dodał, że 2017 był przygotowaniem do tego, co czeka mieszkańców w roku 2018. - Dla samorządów to oczywiście okres wyraźnie zwiększonych wydatków, co wiąże się z kalendarzem funduszy europejskich. Poprzedni rok upłynął nam zatem na pisaniu projektów. Przełom poprzedniego i obecnego roku upłynął również pod znakiem uchwalenia rekordowego budżetu powiatu kaliskiego – mówił Krzysztof Nosal. - Bieżący rok jest dla nas bowiem rokiem szczególnym, przede wszystkim przez 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. I z tej okazji też wiele będzie się działo.


Starosta kaliski podkreślał jak ważna jest współpraca pomiędzy samorządami różnych szczebli. Przypomniał też, że dzięki współpracy możliwe było wsparcie mołdawskiej Polonii, organizując dla niej m.in. zbiórki darów i środków medycznych. - Starostwo podczas takich spotkań przeradza się w miejsce, które jest bogate w zaproszonych gości, jest to piękne i różnorodne bogactwo. Spotykamy się, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy, które są takim naszym długowiecznym bogactwem narodowym o dużym znaczeniu religijnym i kulturowym – mówił Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, który przypomniał, że czeka nas wyjątkowy okres, ponieważ papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w narodowym sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. - Kalisz do tej pory był kojarzony przede wszystkim jako najstarsze miasto w Polsce, a teraz Polacy, szczególnie mieszkający zagranicą będą kojarzyć nasze miasto także ze Św. Józefem. Łukasz Buzun.Noworoczne życzenia gościom, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie złożył Mieczysław Łuczak, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego. -  Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować państwu za obecność, ale też za współpracę przez cały rok. Bez niej nie byłoby sukcesów samorządu gminnego, powiatowego czy też województwa. Każdy z obecnych tutaj reprezentantów instytucji poczynił wkład na rzecz naszej wspólnoty, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy – mówił Mieczysław Łuczak. - Wkraczamy już w rok 2018, każdy z nas ma już na pewno pewne plany i pewne założenia. W związku z tym pragniemy w tym miejscu życzyć, by te zamierzenia w tym roku się wszystkim zgromadzonym spełniły.

W świąteczno-noworoczny klimat goście przenieśli się w melodyjnych rytmach kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu: akordeonisty Wiktora Mateli i wokalistki Barbary Dymalskiej. Mieli także przyjemność wysłuchać koncertu mieszkanki powiatu kaliskiego Eweliny Łuszczek, która wystąpiła wraz z zespołem i sprawiła, że znów można było poczuć świąteczny klimat. O oprawę graficzną i podniebienia gości zadbali uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

AW, za M. Marszałkowski, foto: M. Kraszkiewicz /M. Wolarz

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany