Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2018 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Spotkanie noworoczne w starostwie ZXDJĘCIA

Podsumowania i plany na najbliższe miesiące, a przy okazji życzenia i świąteczne melodie – początek roku sprzyja spotkaniom. Takie, w zimowej scenerii przygotowanej przez uczniów z Opatówka, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Miniony rok w powiecie kaliskim podsumował starosta Krzysztof Nosal. Samorządowiec dodał, że 2017 był przygotowaniem do tego, co czeka mieszkańców w roku 2018. - Dla samorządów to oczywiście okres wyraźnie zwiększonych wydatków, co wiąże się z kalendarzem funduszy europejskich. Poprzedni rok upłynął nam zatem na pisaniu projektów. Przełom poprzedniego i obecnego roku upłynął również pod znakiem uchwalenia rekordowego budżetu powiatu kaliskiego – mówił Krzysztof Nosal. - Bieżący rok jest dla nas bowiem rokiem szczególnym, przede wszystkim przez 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. I z tej okazji też wiele będzie się działo.


Starosta kaliski podkreślał jak ważna jest współpraca pomiędzy samorządami różnych szczebli. Przypomniał też, że dzięki współpracy możliwe było wsparcie mołdawskiej Polonii, organizując dla niej m.in. zbiórki darów i środków medycznych. - Starostwo podczas takich spotkań przeradza się w miejsce, które jest bogate w zaproszonych gości, jest to piękne i różnorodne bogactwo. Spotykamy się, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy, które są takim naszym długowiecznym bogactwem narodowym o dużym znaczeniu religijnym i kulturowym – mówił Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, który przypomniał, że czeka nas wyjątkowy okres, ponieważ papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w narodowym sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. - Kalisz do tej pory był kojarzony przede wszystkim jako najstarsze miasto w Polsce, a teraz Polacy, szczególnie mieszkający zagranicą będą kojarzyć nasze miasto także ze Św. Józefem. Łukasz Buzun.Noworoczne życzenia gościom, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie złożył Mieczysław Łuczak, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego. -  Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować państwu za obecność, ale też za współpracę przez cały rok. Bez niej nie byłoby sukcesów samorządu gminnego, powiatowego czy też województwa. Każdy z obecnych tutaj reprezentantów instytucji poczynił wkład na rzecz naszej wspólnoty, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy – mówił Mieczysław Łuczak. - Wkraczamy już w rok 2018, każdy z nas ma już na pewno pewne plany i pewne założenia. W związku z tym pragniemy w tym miejscu życzyć, by te zamierzenia w tym roku się wszystkim zgromadzonym spełniły.

W świąteczno-noworoczny klimat goście przenieśli się w melodyjnych rytmach kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu: akordeonisty Wiktora Mateli i wokalistki Barbary Dymalskiej. Mieli także przyjemność wysłuchać koncertu mieszkanki powiatu kaliskiego Eweliny Łuszczek, która wystąpiła wraz z zespołem i sprawiła, że znów można było poczuć świąteczny klimat. O oprawę graficzną i podniebienia gości zadbali uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

AW, za M. Marszałkowski, foto: M. Kraszkiewicz /M. Wolarz

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Październik 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

SKUP AUT OSOBOWE DOSTAWCZE PO 2000R-DOJADE NATYCHMIAST

19.10.18
KUPIMY AUTA OSOBOWE DOSTAWCZE po 2000r w dobrej cenie-nie złomujemy!! oraz KAŻDEGO SPRINTERA-bez...

ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręki – za Gotówkę i bezpłatnym Dojazdem ... ZADZWOŃ ~!~

22.10.18
PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZKŁO, SZTUĆCE, BIŻUTERIA, ZEGARY,...

Wolna powierzchnia do wynajęcia

22.10.18
WSK „PZL - KALISZ” S.A. wynajmie halę magazynową o pow. 1063 m2 znajdującą się na parterze budynku...

PRACOWNIK TECHNICZNY

22.10.18
Newplast Poland Sp. z o.o. w Kalisz zatrudni pracownika technicznego – ustawiacza maszyn...

śpiewający akordeonista / również dj

22.10.18
Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny , jubileusz , imprezę firmową, piknik, poprawiny,...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.